Pazartesi, Nisan 22, 2019
2017 ev dekorasyon trendleri

2017 ev dekorasyon trendleri

Admin
Mart 28, 2017

Bahar geldi. Evler de tıpkı doğa gibi şenlenmek, renklenmek, cıvıldamak istiyor. Siz de koskoca, gri bir kışı geçirdiğiniz evinize artık tazeleyici, iç açıcı dokunuşlar gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Düşük maliyetli ve basit ama etkili bazı yöntemlerle doğanın yeniden canlanışını evinize de yansıtabilirsiniz.

2017 baharında her şeyin daha dikkat çekici ve daha parlak olanı makbul! Bu sezonun en çok dikkat çeken dekorasyon öğelerinden birisi kelebekler. Her boyut, renk ve şekilde kelebeklerle ilgili objeler bahar trendi. Dev terrariumlar da güncelliğini koruyor. Adeta birer bahçeyi andıran, içi bitkiler ve toprakla dolu bu dev cam fanuslar doğayı evinize taşıyor. Duvar objeleri bu bahar çılgınlaşıyor, duvara aklınıza gelen herşeyi asabilir, cıvıl cıvıl bir eve kavuşabilirsiniz!

Seramik 2017 baharının bir diğer öne çıkan materyali. El yapımı seramik objelere evinizde yer vererek toprağın doğallığını hissedebilirsiniz.

Banyolarda retro

Nostaljik, retro görünümlü küvetler de bahar banyolarının dikkat çeken öğeleri. Bu sezon evini yenileyenler duş yerine şık küvetleri tercih ediyor. Mutfaklarda ise trend açık raflar. Kapaksız mutfak raflarında şık yemek takımlarınızı sergilemek şimdi çok moda. Mutfaklarda, banyolarda, dolap ya da kapı tutamaklarında cilalanmış pirinç en popüler materyallerden biri haline geldi. Pirinç hem retro mobilyalarla uyumul hem modern görünümlü bir materyal olarak evlerde sıkça yer buluyor. Ayrıca karışık desenler çok popüler. Örneğin nevresim takımlarında farklı renk ve desenlerin birarada bulunması bu yılın trendi.

Kara tahtaların geri dönüşü

Üzerine tebeşirle yazı yazılabilen, kullanıldığı her yeri kara tahtaya çeviren boyaları kullanmak ise sezonun en eğlenceli modası. Saksılarınızda, masanızda, aklınıza gelebilecek hemen her yüzeyde bu özel boyalarla fark yaratabilirsiniz. Üzerine çeşitli mesajlar yazabileceğiniz rengarenk saksılar, alışveriş listesini tebeşirle yazdığınız bir mutfak masası, çocuk odasında eğlenceli ve renkli yüzeyler, bu özel boyalarla sıradışı ve muzip fikirlerin ardı arkası kesilmez...

Hasır paspas ve kilimler de bu baharın içinizi ısıtacak ayrıntılarından. Hasırın uyandırdığı doğal, ferah, rustik duygular evinize gelenleri karşılayacak. Hasır örgüyü aydınlatma elemanları ve başka yerlerde de kullanabilirsiniz. Canlı, taze çiçekler ise tabii ki her baharın vazgeçilmezleri. Evinizin çeşitli köşelerinde şık vazolar içerisinde yer vereceğiniz mevsim çiçekleri hem sizin, hem misafirlerinizin havasını değiştirecek.

Cıvıl cıvıl renkler

Limon sarısı ve cam göbeğinin yanı sıra en çok da parlak yeşil tonları mevsimin gözde renkleri. Tüm yeşil tonlarını, ayrıca pembe tonlarını da cesurca kullanabilirsiniz. Siyah ve beyaz grafik baskılı objeler de revaçta. Floral desenler tabii her baharın klasiği. Metalik renkler, parlak yüzeyler 2017 yılında yükselişte ve bu bahar aylarında da sürecek.

Endüstriyel görünüm moda

Daha az işlenmiş ya da tamamen ham formda, endüstriyel objeler bu yıl ev, işyeri ve diğer iç mekanlarda karşımıza çıkacak. Bunlar genelde kaba görünümlü ahşap, çelik gibi malzemelerden eşyalar olabiliyor. Katlanabilir, modüler, az yer kaplayan eşyalar çok revaçta. Örneğin küçük dairelere uygun katlanabilir, gizlenebilir mutfak eşyaları, masalar ve mutfak dolapları modern yaşam tarzını pekiştiriyor.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.