Akciğerde Su Toplaması Neden Olur?

Akciğerde Su Toplaması Neden Olur?

Admin
Temmuz 19, 2017

Akciğerler insanların yaşam kalitesini artırabilmesi ve de doğru nefes alıp verilmesini sağlayan önemli bir organdır. Ancak bazen akciğerlerimizde hiç beklemediğimiz hastalıklarla karşı karşıya kaldığımız durumlar olabilmektedir. Bunlardan bir tanesi de akciğerlerde su toplanmasıdır. Öncelikli olarak bu hastalığın tanınabilmesi için şu şekilde belirtebiliriz. Halk arasında zatürre şeklinde de bilinen bir hastalıkla kendisini göstermeye başlayacaktır. Zatürrenin nedeni ise hastalığınız döneminde oluşan bakteriler ya da virüslerden kaynaklanır. Bu nedenle de zatürre ilk olarak kendisini akciğerlerde su toplanması şeklinde gösterecektir. Bu süreç ciddi öneme sahiptir. Eğer ki doktor kontrolü ile hastalığın önüne geçilmezse o zaman kişiyi ölüme kadar götürebilmektedir. Ancak tek nedeni bakteri ve de virüslerde değildir. Bazen akciğerin dokusundan kaynaklanan bir rahatsızlıktan dolayı da meydana gelebilmektedir.

Akciğerlerde su toplanmaya başladığında hızlı bir şekilde müdahale edilmesi gereklidir yoksa akciğerlerin hızlı bir şekilde sönmesine ve hayatın tehlikeye girmesine neden olunan sürece geçilebilir.  

Yazın Ter Kokusunu Nasıl Önleyebilirsiniz? başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bu hastalığa yakalanan insanlarında ciddi bir soğuğa maruz kalmaları gerekir. Eğer ki sizin de kendiniz hakkında böyle bir şüpheniz varsa o zaman şu belirtilerin ortaya çıkması gerekir.

Durduğunuz yerde dahi nefes darlığı çekiyorsanız. Ancak burada şiddet akciğerinizde bulunan sıvının da miktarına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Akciğerinizde su miktarı fazla olursa nefes almakta güçlük çekersiniz.

Öksürüğünüzün derecesi şiddetlenirse ve de her öksürdüğünüz zaman sırtınızda bir ağrı oluşuyorsa bu da nedenler arasında gösterilebilir. Bu şekilde olan kişiler öksürdüklerinde hangi bölgelerinin ağrıdığını doktorlarına göstermek zorundadır. Doktorun dinlemesi neticesinde basınç duyulabilmektedir.  Bu doktorun altta yatan nedeni bulmasında daha önemlidir.

Akciğerinizde su toplanmışsa o zaman çok hızlı bir şekilde ateşlenirsiniz. Ve bir üşüme titreme hali kendisini gösterecektir. Eğer ki bu hastalık çok fazla ilerlememiş ise o zaman doktorunuzun vereceği antibiyotik tedavisi ya da sıvının oradan alınmasıyla da tedavi aşamasına geçilmiş olacaktır.

Değerli kadindio takipçileri her ne şekilde olursa olsun sağlığınız önemlidir. ve bunun sizden başka hiç kimseye vereceği bir rahatsızlık olmayacağı için kendi doktorunuz kendiniz olmalı ve vücudunuzu da çok iyi tanımalısınız.

İlişkili Haberler

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.