Aktrisler ciltlerini yaşlanmaya karşı nasıl koruyor?

Aktrisler ciltlerini yaşlanmaya karşı nasıl koruyor?

Admin
Mayıs 04, 2017

İyi bakılmamış, yaşlanmaya karşı korunmamış bir cilt estetik müdahalelerle de istenen sonucu tam olarak vermeyebilir ya da doğal görünmeyebilir. Aslına bakarsanız bir çok aktris güzelliklerini ve genç görünümlerini aldıkları önlemlere, dengeli ve sağlık açısından uygun bir beslenmeye, disiplinli bir yaşam tarzına ve iyi bakıma borçlu. Ufak tefek estetik müdahaleler bu önlemleri destekleme amacıyla kullanılıyor.

2014 yılı Oscar adaylarından Dallas Buyers Club filminde rol alan ünlü aktris Jennifer Garner genç görünmesinin sırrını paylaştı. 42 yaşındaki oyuncu adeta 24 yaşında gibi görünüyor. İşte Garner’ın ve pek çok aktrisin uyguladığı, cildi yaşlanmaya karşı koruma önlemleri:

Güneşten korunun

Jennifer Garner her gün kalkar kalkmaz mutlaka güneş kremini sürdüğünü belirtiyor. Zararlı güneş ışınları yaşlanmayı hızlandıran en önemli faktör ve bunlardan korunmak en iyi cilt bakımı önlemi. Garner, güneş kremini o gün dışarıda geçireceği zamanın uzunluğuna ve niteliğine göre 45 faktörle 70 faktör arası ürünlerden seçtiğini söylüyor.

Sağlıklı beslenme ve egzersiz

3 çocuk annesi ve 42 yaşındaki aktris Jennifer Garner, kendisi ve ailesi için sağlıklı abur cuburlar tercih ediyor. Bunun yanı sıra her gün saatlerini egzersiz yaparak, spor salonunda ya da dışarıda koşu, yürüyüş gibi faaliyetlerle geçiriyor. Güzel aktris her sabah saat 6 olmadan kalkıp ilk iş egzersize başladığını belirtiyor. Garner’ın kendisi ve ailesi için tercih ettiği bazı sağlıklı atıştırmalıklar ise badem ezmesi, taze meyveler katılmış organik yoğurt, acıkınca atıştırmak için elma dilimleri ve taze sıkılmış sebze suları.

Abartısız, sade makyaj

Ağır makyajdan kaçındığını söyleyen aktris günlük hayatında çoğu zaman hafif ve az miktarda bir kapatıcıdan başka bir şey sürmediğini vurguluyor. Garner, özellikle film çekimi olan ve iş gereği makyaj yapılan günlerde iş saatleri dışında hiçbir kozmetik madde kullanmayıp cildini dinlendirmeye özen gösteriyor.

Aktris Jennifer Garner’ın selfie pozlarında iyi çıkmak isteyen izleyicilerine tavsiyesi ise iyi göründükleri açıyı belirleyip hep o açıdan poz vermeleri.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.