Anne Çocuk

Emziren Annelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

BBebekler ilk altı ay içerisinde mutlaka anne sütü ile beslenmek zorundadır. Çünkü bu bebeğin bağışıklık sisteminin güçlenmesi için oldukça önemli bir konudur.

HABERİ OKU

Bebek Büyütürken Yapılan 5 Klasik Hata!

HHer anne için bebeğinin beslenmesi önemlidir bu nedenle de aklımızda onun hep aç olduğu vardır bunun için onları anne sütüyle beslemenin yanı sıra bir de onlara mama vermeye çalışıyoruz. Amacımız çocuğumuz daha güçlü kuvvetli olsun. Hatta saçları gürleşsin diye sıfıra vurduranlar bile var. Aslında bu iyi niyetle yapmaya çalıştığımız şeylerinde hata olduğunu ve bebeğimizin sağlıklı gelişimini sekteye uğrattığından da haberimiz yok.

HABERİ OKU

Çalışan Annelerin En Büyük Sorunu Nedir?

ÇÇalışan annelerin psikolojik anlamda zorlandıklarını biliyoruz. Dolayısıyla buradaki önemli konu çalışan bir annenin çalışma nedenini ona doğru bir şekilde anlatabilmektir.

HABERİ OKU

Diyet Yaparken Uyku Düzeni Nasıl Olmalı?

DDiyete başlamış olan kişi bir gün içerisinde 4 saat uyku uyursa ve ertesi gün 8 saat uyursa ya da daha fazla uyursa bu uyku düzenini dengelemiş olmak demek değildir.

HABERİ OKU

Hamilelikte Bebekle İletişim Nasıl Olmalıdır?

GGebeliği süresince çok sık kaygı ve endişe duyan bir annenin bebekleri de doğduklarından itibaren daha gergin ve de huzursuz olacaklardır.

HABERİ OKU

Bebeklerde Diş Çıkarma Ağrısı Nasıl Geçer?

BBu makalemizde dişlerin çıkmasını engellemek değil aksine rahat çıkmasını kolaylaştıracak pratik bilgilere yer vermek istedik. Bazı bebekler dişleri çıkarken çok fazla ağrı çekmezler ancak bazıları içinse bu ciddi anlamda sıkıntı yaratan süreçtir

HABERİ OKU

En Güzel Bebek Resimleri

BBebek, 9 ay boyunca yaşadığımız acılar ve sıkıntıları unutturan en güzel varlıktır. Sizin canınızdan bir can olması, sizlere muhtaç olmaları ve gözünüz içine bakması her olumsuzluğu unutturuyor.

HABERİ OKU

Anneler Gününe Özel Hediyeler nefisdemet.com'da!

HHer özel günde olduğu gibi Anneler Günü’nün en tatlı telaşlarının başında da hediye seçimi geliyor.

HABERİ OKU

Anne ve Babaların Dikkat Etmesi Gereken Hayati Öneriler!

BBir çok tedbirden ziyade sizler için en çok yaşanan sorunları ve çözümünden bahsettik

HABERİ OKU

Hamilelikte sağlıklı beslenme için bilinmesi gerekenler

İİngiltere’nin en tanınmış vejetaryen şeflerinden, “Honestly Healthy” sağlıklı beslenme platformunun kurucusu ve iki kitabın yazarı Natasha Corrett, hamilelikte sağlıklı bir diyetin nasıl sürdürülebileceğini anlatıyor ve bunun illa ki sıkıcı bir süreç olması gerekmediğini vurguluyor.

HABERİ OKU

23 Nisan “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” English Home ile çok daha güzel!

223 Nisan “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” yaklaşırken English Home markası

HABERİ OKU

Sessiz bir gece için öneriler

BBebeğinizin daha rahat ve deliksiz uyumasını nasıl sağlarsınız?

HABERİ OKU

Evcil hayvanlar çocuklarda alerji ve obeziteyi azaltıyor

AAraştırmalar evcil hayvanlarla birlikte büyüyen çocukların bağışıklık sistemlerinin daha iyi geliştiğini ortaya koyuyor.

HABERİ OKU

Çocuklara Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır ?

BBilinçli ebeveynlerin zorunlu eğitimler bir yana çocuklarına katabileceği önemli bir değer çocuklarına kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmektir.

HABERİ OKU

Bebeklerde Diş Sağlığı

BBebekler dünyanın en temiz ve saf insanları şüphesiz .Doğumlarında itibaren belirli bir yaşa kadar bizlerin bakımına muhtaç bu dünya güzellerinin diş sağlığı hem bebekliği hem de gelecek dönemlerinde önemli yer tutacaktır.

HABERİ OKU