Anne ve Babaların Dikkat Etmesi Gereken Hayati Öneriler!

Anne ve Babaların Dikkat Etmesi Gereken Hayati Öneriler!

Admin
Nisan 29, 2017

Birliktelik kuran eşler, anne ve baba olduklarından sonra korumacı ve gelecek için hazırlayıcısı olabilirler. Korumacı yapısı oluşumu bebegin annenin karnına düşümü ile başlar. Çocukların dış etkiyi tam olarak anlamadığı dönemde yaptığı bilinçli yada bilinçdışı hareketler, gelecek yaşamına psikolojik ve fiziksel etkilerle yansıyabilir. Ebevylerin bebek ve çocuk yaşamında dikkat etmesi bilgileri sizler için derledik.

 

heimlich child ile ilgili görsel sonucu

Boğaza kaçan cisimlere dikkat:

Solunum yollarına kaçan cisimler hayati tehlikeyi içinde barındırıyor. Anne ve baba çocuklarının bulunduğu alanı küçük cisimlerden arındırmalıdır. Anlık dikkatsizlik sonucu kaçabilen cisimlerin çıkarılması için genelde Heimlich manevrası uygulanır. Manevra hareketi resimde görüldüğü gibi çocugun arkasına geçilerek iki kolunuzu bağlayın ve hızlıca itilerek hava yardımı ile cismin dışarı atılmasını sağlayın.

çocukların prizlerden uzak ile ilgili görsel sonucu

Prizler ve Yakıcı cisim ve ürünlerden uzak tutun:

Elektrik çarpmaları ve yakıcı cisimler sonucu yanıklar kalıcı izle, sağlık sorunları ve malesef ölümlerle sonuçlanabilmekte. Prizler çocukların ulaşabileceği mesafede ise üzerleri çıkarılamayacak şekilde muhafaza edilip kapatılmalıdır. Yakıcı cisim alkol, kibrik, çakmak gibi cisimler ulaşılamayacak yerlere yada çocugun düşünemeyecegi yerlerde saklanmalıdır. Ütü, yemek ocağı, çaydanlık, fırın gibi kalıcı izler bırakıcak ürünlere çocuklar yaklaştırılmamalıdır. Olası bir yanık için sağlık kurumlarına gitmeden önce, yağlı pomadlarla yarayı kapatmak, minik baloncukları patlatmamak gerekir. Yapılacak ilk şey 5-10 dk soğuk su altında tutmaktır.

çocukları koruyan merdiven korkuluk ile ilgili görsel sonucu

Balkonlar ile merdivenli evler için öneriler :

Dalgınlıklar ve koşturmaca derken anlık gözden kaçırmalar unutulmayacak kötü anılar ve olaylar bırakabiliyor. Bebek ve çocuklar balkonda yalnız bırakılmamalıdır. Çizgi dizilerde gördüğü uçan kaçan kahramanlar malesef çocuklara yapabileceği konusunda izlenim uyandırıyor. Balkonların duvar yüksekliği demir boyu ile arttırılmalı. Dubleks yada farklı tarzda merdivenli ve katlı dairenizde basamaklara gelmeden kapatıcı bölüm alanı oluşturmalısınız.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.