Bahar ayları için saç bakım önerileri

Bahar ayları için saç bakım önerileri

Admin
Nisan 11, 2017

Kışın belki bir bere ya da şapkanın altında saçımızı saklayabiliyor ya da o kasvetli, soğuk günlerde saçımızla pek de uğraşmadan yaşayabiliyorduk ama şimdi canlanma ve kendimizi gösterme zamanı.

Sizler için bahar aylarında saç bakımıyla ilgili bazı önerileri biraraya getirdik.

Nisan yağmurlarına hazırlanın

Saçınızı at kuyruğu yapın, bu kısmı örün ve döndürerek tokayla tutturun. Mükemmel olması önemli değil, bu örgülü ve gevşek topuz ne kadar dokulu ve doğal görünürse o kadar iyi. Eğer saçınızın bazı kısımları daha kısa ise ön kısmı toka ile kulağınızın arkasına atın. Böylece daha havalı bir görüntü elde edersiniz, hem de saçınızı yüzünüzden uzaklaştırmış olursunuz.

Kırıklarınızı kestirin

Soğuk kış ayları boyunca saçınız kurur, aynı zamanda saç uçlarınız kırılır ve ölür. Saçınızın uçlarını kestirerek tazelenmek bahar bakımının en önemli adımıdır. Her 8 – 12 haftada bir saçlarınızı kestirmeyi ihmal etmeyin.

Ayrıca bitkisel şampuanlar ve kaliteli ürünlerle saçınızın kırılmasını önleyebilirsiniz.

Renk değişikliği ya da gölge düşünebilirsiniz

Güneşli günler geldi, neden saçınız da güneşli görünmesin? Saçınıza gölge yaptırarak ya da daha açık renk tonları deneyerek bahara yenilenmiş şekilde girebilirsiniz. Kuaförünüze farklı balyajlı saç fikirleri için danışabilir, yeni şeyler deneyebilirsiniz. Omuz uzunluğunda balyajlı dalgalı saçlar, dalgalı ve balyaj gölgeli bob saç modeli, çikolata kahve üstünde dalgalı balyaj gibi farklı modellere bir göz atın deriz.

Saç renginizin canlılığını koruyun

Güneş artık saç renginizi daha kolay aşındırmaya başlayacak. Bu yüzden bazı önlemler alabilirsiniz.

- Saçınızı yıkarken su ılık hatta soğuğa yakın bir derecede olsun.

- Saçınızı boyadığınızda ya da boyattığınızda boyanın sabitleşmesi için önce ısı kullanın, boyayı yıkamadan önce ise saçınızı soğuttuğunuzdan emin olun.

- Maşayı sık kullanmamaya çalışın ve kullanırken dikkatli olun. Saçınız boyalı olsa da olmasa da sıcak her zaman saçınız için tehlikelidir.

- Renk koruyucu şampuanlar ve saç kremleri kullanın.

 

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.