Bahar yorgunluğu ile mücadele için 5 öneri

Bahar yorgunluğu ile mücadele için 5 öneri

Admin
Mart 28, 2017

Egzersiz yapın

Koşu, yüzme, yoga, tercih ettiğiniz her hangi bir fiziksel aktivite, özellikle sabahları yaparsanız bahar yorgunluğunu atlatmanıza yardımcı olacak, sizi daha enerjik hissettirecektir.

Beslenmenize dikkat edin

Daha enerjik hissetmek, bahar yorgunluğunu azaltmak için protein ağırlıklı beslenin. Bitter çikolata (%70 ve üzeri kakao oranı olanları tercih edin), limon, kahve, somon balığı, yulaf ve benzeri kompleks karbonhidratlar, ceviz ve yumurta tercih edin, bunlar enerjinizi yükseltir, zinde hissetmenizi sağlar.

Bol su için

Günde en az 2 litre su tüketin. Böylece kışın biriktirdiğiniz toksinleri vücuttan daha rahat atarsınız. Suyunuza bir kaç damla limon suyu da eklerseniz bahar yorgunluğuna karşı savaşınızda güçlü bir silah elde etmiş olursunuz.

Sauna, banyo ve aromaterapi

Sauna ya da sıcak bir banyo kan dolaşımınızı düzenler, toksinlerinizi atmanızı sağlar. Canlandırıcı kokular koklamak, banyoda hoş kokulu yağlar kullanmak da enerjinizi arttıracak ve iyi hissettirecektir. Nane, okaliptüs, defne ve fesleğen bu zamanlar için en uygun kokular.

Müzik

Enerjik müzikler bahar yorgunluğuna karşı çok etkili olacaktır. Latin müziği her zaman işe yarar. Tabii bu bizim tavsiyemiz, gerisi sizin zevkinize kalmış.

Ayrıca, bahar yorgunluğunuz gereğinden uzun sürerse bir doktora danışmayı unutmayın.

 

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.