Perşembe, Mart 21, 2019
Bakımlı Bir Kadın Olmanın Püf Noktaları

Bakımlı Bir Kadın Olmanın Püf Noktaları

Admin
Haziran 21, 2017
130

Bayanlar bakımlı ve şık olmak istiyorlarsa o zaman bazı noktalara daha dikkat etmeleri gerekirler. Aksi takdirde bakımlı görünmeleri de mümkün olmayacaktır. Bir kadının saçlarından tutun da tırnaklarına varıncaya kadar hepsinin şık ve zarif görünmesi gerekir. Ancak bu şekilde olduğunda doğru bakım yapılmış olabilir ve bundan söz edilebilir. Bu makalemizde kadindio ekibi olarak sizlere bakımlı olmanın püf noktaları hakkında bilgi vermek istedik.

Öncelikli olarak bilmeniz gereken şey saçlarınızın nasıl göründüğüdür. Yani burası çok önemli bir başlangıç olacaktır. Eğer ki saçlarınız bakımsız ve de dağınıksa o zaman bu sizin şıklığınıza gölge düşürecektir. Cildiniz ise aynı derece de önemlidir. Bakımlı bir cilt hem güzel hem de kıyafet seçiminde size her zaman yardımcı olacaktır. Eğer ki doğru saçlarla birlikte cilt bakımınızı da gerçekleştirmezseniz o zaman görüntünüz eksik kalmış olacaktır. Burada bir kadın saçlarının parlaklığından temizliğinden ve de canlılığından sorumludur demeliyiz ve kendinize yakışan bir modeli de arayarak bulabilirsiniz.

Cilt bakımı önemlidir dedik özellikle de kışın cilt bakımı biraz daha hassaslık gerektirir. Cildinizin nem dengesi çok önemlidir kışın soğuktan yazın güneşin etkisinden cildinizin kurumasına müsaade etmemelisiniz. Eğer ki cildinizdeki nem dengesine önem vermezseniz o zaman çatlamasına da müsaade edeceksiniz demektir. Özellikle de her gün nemlendirilmesini mutlaka sağlamak durumundasınız. Cildinizin güzel görünmesi için peeling ve doğal maskeler tercih edebilirsiniz.  

MAKYAJ

Bakımlı bir kadın denildiğinde makyaj ilk akla gelen konudur. bu nedenle de makyajınızın kusursuz olması gerekir. Yüzünüze ve teninize uygun olan tonları seçin aksi takdirde itici görünmek gibi bir durumla karşı karşıya kalırsınız.

 EL VE AYAK BAKIMI

Güzel ve bakımı görünmek için el ve ayak bakımının da düzenli olarak yapılması gerekir. El ve ayaklarınız için düzenli olarak nemlendirici kullanmalısınız. Bu kuruma ve çatlakları önleyecektir. Tırnaklarınızda temiz ve bakımlı olmalıdır. Manikür ve pedikür yapmayı ihmal etmeyin. Ten renginize yakışan oje renkleriyle el ve ayak tırnaklarınızı süsleyin.

Yorumlar

Hemen Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.