Pazartesi, Nisan 22, 2019
Baş ağrısına karşı 7 doğal reçete

Baş ağrısına karşı 7 doğal reçete

Admin
Haziran 08, 2017

Nane yağı

Nanenin kokusu her koşulda canlandırıcı ve tazeleyici etkiye sahiptir. Aynı zamanda baş ağrılarına, özellikle yüksek tansiyondan kaynaklı baş ağrılarına da iyi gelir. Hindistan cevizi yağı hatta zeytinyağı gibi elinizin altındaki herhangi bir bitkisel taşıyıcı yağın içine bir kaç damla nane yağı damlatabilir ve alnınıza, şakaklarınıza sürebilirsiniz.

Lavanta yağı

Nane gibi, lavanta yağı da çok faydalı ve canlandırıcıdır. Lavanta yağı şiddetli migren ağrılarında bile etkili olabilir.

Zencefil kökü

Bu lezzetli baharat aynı zamanda migren ağrılarına iyi gelir, ayrıca mide bulantısını geçirir. Taze zencefilden çay yapabilir, zencefili kaynatıp buharını soluyabilir ya da su ve zencefil tozunu karıştırarak elde ettiğiniz bu macunu alnınıza sürebilirsiniz.

Elma sirkesi

Elma sirkesinin işe yaramadığı yer yok. Cilt temizliğinden ev temizliğine, sirke her alanda kullanılabilir, aynı zamanda baş ağrınıza da iyi gelebilir. Sirke, bal ve bir miktar suyu karıştırarak bunu günde bir kaç kez içebilirsiniz.

Su

Çok basit gibi görünüyor ancak su baş ağrısı için çok etkili olabilir. Baş ağrısını hisseder hissetmez bol su tüketmeye başlayın.

Kırmızı biber

Acı kırmızı biberdeki kapsaisin maddesi beyne giden acı sinyallerini bastırır ve bu sayede baş ağrısını hafifletebilir. Belki biraz zor bir uygulama ancak kırmızı biberi burnunuzdan çekmeniz gerekiyor.

Doğal baş ağrısı giderici “stick”

Esansiyel yağların karışımıyla oluşturulan bu “stick” ürünler de baş ağrısı için doğal çözümlerden birisi. Roll-on deodorantlara benzer bir ambalaja sahip bu ürünler kolay kullanımıyla dikkat çekiyor.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.