Bayramda Eksik Olmayan Akraba Tipleri

Bayramda Eksik Olmayan Akraba Tipleri

Admin
Haziran 27, 2017

Ülkemizin misafirperverliği bilmeyen yok, bayram ziyaretleri ise bizim olmazsa olmazımız. Aile, komşular, arkadaşlar derken evimiz boş kalmıyor. Geniş ailelerde farklı kişilikde akraba tipleri hayatımıza renk katmakla birlikte, dostlar ve arkadaşlar ile bayram sohbetlerinde her ailede benzer insanların olduğunu görüyoruz. Peki bu akrabalar tipleri kimler?

Bayram sohbetini siyaset meydanına çevirmeye çalışan akraba: Etrafda dönen iş güç nasıl, sağlığın nasıl muhabbetini pek samimi bulmayan bu akraba ne yapsam ne etsem konuyu siyasete getirsem kafasında yaşar. Hareretli tartışma koklayan bu akraba istediği sohbete bir şekilde ulaşır.

Sürekli aynı şeyi soran akraba: Konuşacak konusu olmayan yada laf olsun torba dolsun tipinde akraba. 

Gençlere yaranmaya çalışan akraba: Yaşı kemale ermiş ama gizli zampara, süperman, mahallenin abisi vb. özellikleri barındıran kamu spotu akraba. ''Gençtir yapar, sen bırak onu bana anlat'' kilit kelimelerdir.

Enerjisi bitmeyen çocuk: Oda oda durmadan koşturan bu yaramaz, sizi ne konuşturur nede susturur(yapma,etme). Başka akraba çocuklarını kendine benzetir ve bayramın tam keyfine asıl onlar varır.

Kaç para aldıncı akraba: Para vermez yada verdiği paradan fazla soru sorarak bayan akraba modeli. Kendisi mali işler müdürü gibi aralıklarla para verenleri ve aldığınız parayı sorar.

 

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.