Burcunuza göre hangi sağlıklı alışkanlığı edinmelisiniz?

Burcunuza göre hangi sağlıklı alışkanlığı edinmelisiniz?

Admin
Nisan 13, 2017

Atalarımız damlaya damlaya göl olur demiş, siz de sağlıklı alışkanlıkları küçük adımlarla, yavaş yavaş edinebilirsiniz. Yapılabilir, kolay şeylerle başlayın. Sadece denemek için başladığınız bir şey alışkanlık haline dönüşebilir. Burcunuza uygun alışkanlıklara odaklanırsanız, işiniz kolaylaşacaktır.

Koç (21 Mart - 19 Nisan)

Koçlar lider doğarlar ancak başlattıkları projelere bağlı kalmak için her zaman sabır göstermeyebilirler. Onlar karizmatiktir ve insanları bir araya getirirler. Cesur, dürtüsel ve her zaman bir meydan okuma ya da dostça bir rekabet için hazırdırlar.

Koçlara uygun sağlıklı alışkanlık: Zihinsel, manevi destek için çekiciliğinizi kullanın ve kendinize dostlar edinin. Dayanışmak, paylaşmak, birbirine iyi gelmek için dostlarla birlikte vakit geçirin. Sağlam bir arkadaş çevresi oluşturmak ve onu korumak koçlar için en sağlıklı alışkanlıktır.

Boğa (20 Nisan - 20 Mayıs)

Boğa kesinlikle "kendine güven / kendini şımart" burcudur. Boğalar ödülleri severler, eğlenirler, keyif odaklı ve rahattırlar. Maddiyatçı tarafta olabilirler, biraz gergin ve inatçı ama aynı zamanda son derece güvenilirdirler. Yavaş ve istikrarlı bir şekilde ilerlerler.

Boğalara uygun sağlıklı alışkanlık: Boğalar fitness için ayırdıkları zamanı yoğunlaştırmalı, daha zorlu egzersizler yapmalı. Bir boğa olarak kendinizi şımartmayı sevdiğiniz için egzersizin sonuna bir ödül koyun: mesela masaj ya da alışveriş saati ya da güzellik salonunda bakım gibi. Böylece bu alışkanlığı daha kolay edinebilirsiniz.

İkizler (21 Mayıs - 20 Haziran)

İkizlerin karşıt fakat tamamlayıcı tarafları vardır. Yaratıcı, konuşkan ve hızlı fakat aynı zamanda pratik ve bazen belirsizdirler. İyi uyum sağlarlar ve kolaylıkla çoklu görevler yapabilirler, meraklıdırlar ve geniş ilgi alanları vardır. Herşeyden biraz olabilirler, her şeye her açıdan ve perspektiften bakarlar.

İkizler için uygun sağlıklı alışkanlık: İkizler her zaman yeni şeyler denemek ister. Bu yüzden spor salonuna üye olun ancak her ay farklı sınıflar, farklı egzersiz programları, farklı sporlar denemenize olanak sağlayacak bir yer bulun. Dans, yoga, plates gibi farklı dallar deneyin.

Yengeç (21 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeçler genellikle evde vakit geçirirler, arkadaşları ve aileleri ile vakit geçirmeyi sevmelerine rağmen onları evden çıkarmak gerçekten zor olabilir. Geleneklere değer verirler, en ufak ayrıntıları bile hatırlamakta çok iyidirler ve çevrelerince nazik birisi olarak tanınırlar (ayrıca insanları manipüle edilebilirler). Ayrıca çok duygusal ve koruyucudurlar.

Yengeçler için uygun sağlıklı alışkanlık: Bir yengeç olarak eve olan sevginizden faydalanın. Sabah veya yatmadan önce, programınıza ve ruh halinize en uygun olduğunda, sizi sakinleştiren müziği dinleyin ve stresten arınmak için esneme hareketleri yapın.

Aslan (23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslanlar ilgi çekmeyi sever ve koç burcu gibi çok manyetik bir kişilikleri vardır yani başkalarını kendilerine çekerler ve etkileme güçleri yüksektir. Güçlü olmalarının yanı sıra hevesli ve çarpıcıdırlar. İnatçı, ama aynı zamanda ilham verici ve sıcak kalpli aslan kendisini kolayca sevdirir. Cesaret, hırs ve aşk oyunlarını hatta hem mecazi hem somut anlamda kumarı severler.

Aslanlar için uygun sağlıklı alışkanlık: Aslanlar fitness rutinlerini daha çok oyun veya yarışma haline getirmek için iyi bir yol bulmalıdır. Yerel yönetim ya da işyeri tarafından desteklenen bir spor ligine katılmanız mümkünse, kesinlikle kaydolun! İnteraktif spor ve fitness video oyunları oynayarak oyun sevginizi de avantaj haline getirebilirsiniz. Kendinizle ya da çevrimiçi diğer insanlarla rekabet ederek motive olabilir ve eğlenebilirsiniz.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.