Çatlak Kremleri Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Çatlak Kremleri Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Admin
Temmuz 26, 2017

Çatlaklar bir kadın için en korkulu rüyadır.  Hamilelik döneminde meydana gelen bu çatlaklarında kalıcı olabilme ihtimalinin yüksek olması kadınların bu dönemdeki korkusunu iki katına çıkarır. Yalnızca gebelik değil aynı zamanda günlük hayatımızda da çatlaklar sıklıkla karşılaşılabilen durumların başımda gelir.

Çatlakların oluşumunda mevsimlerin önemi büyüktür. Özellikle hava değişimi bu oluşumu hızlandıran nedenler arasında bilinmektedir. Kış döneminde soğuk ve ayaz geçen günler çatlakların oluşmasını hızlandırır.

Zayıf gösteren saç modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ediyoruz.

Çatlaklardan korunabilmeniz için bir maske ve de krem tarifleri vardır ancak bayanların merak ettikleri konular arasında bu kremlerin işe yarayıp yaramadıklarıdır. Çünkü aynı zamanda maddi anlamda da size külfet olacaktır. Kadindio olarak bizlerde bu makalemizde bayanların en fazla tercih ettikleri çatlak kremlerini incelemek istedik.

En Çok Kullanılan Çatlak Kremleri

Çatlak kremi denildiğinde ilk göze çarpan marka olarak Lierac’ı göüyoruz. Çünkü krem her zaman beklentileri yüksek tutmaktadır. İçerisinde bulunan maddelerin etkinliği her zaman ön plana taşınmış olsa da aslında kremi kullanan kişilerinde pek memnun kaldıklarını söyleyemeyiz.  Bir değer krem ise Babe’dir.  Kremin içerisinde asidik karışımlar yüksek olması nedeniyle kullanıcının içinin rahat olmasını sağlar. Babe içeriğinde aynı zamanda E vitamini barındırdığı için de tercih nedenleri arasına girmeyi başlarmıştır. Memnuniyet noktasında ise yarı yarıya bir fark vardır.

Çatlak kremleri denildiğinde en fazla adını duyuran bepantol olmuştur. Krem yalnızca çatlaklar için değil aynı zamanda pişiklerin tedavisinde de kullanılmaktadır. Genelde bebeklerin bacaklarında ya da koltuk altlarında oluşan pişikler için tercih edilir ancak erişkinlerde de etkili olur. Yara tedavisinde de kullanılır özellikle de kabuk bağlamış olan yaraların iyileştirilmesinde etkilidir. Kremin içeriğinde B5 vitamini vardır. Bu vitamin yaraların iyileşmesini hızlandıracaktır.

Son olarak ise piyasaya yeni çıkmış olan bir ürün olan Bio Oil’i denemenizi öneriyorum. Bitkisel yağların karışımı olduğundan dolayı bayanları cezbeden bir durumu vardır. Özellikle hamilelik dönemindeki çatlaklar için kimyasal içerikli ürün kullanmak istemeyen anne adayları, bitkisel içerikli ürün arayışına girmektedir.

 

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.