Perşembe, Mart 21, 2019
Cilt Kanseri ve Erken Teşhisi

Cilt Kanseri ve Erken Teşhisi

Admin
Haziran 02, 2017
23

Cilt Kanseri Nedir?

Cildimiz dış etkenlere maruz kaldığı için istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalabilmesi her zaman beklenebilecek sorunlar arasındadır. Bir cilt kanserinden söz edilmesi gerekiyorsa o zaman ilk önce cildinizde oluşabilecek olan benlerin de takipçisi olmanız gerekir. Çünkü benler eğer ki büyüyor ya da kabarıklaşıyorsa o zaman bu bir cilt kanserinin işareti olabilecektir.  

Benler bulunduğu yerlere göre güzelliğinde tamamlayıcı bir unsuru olabilir ancak kanser söz konusu olduğunda önemli bir bulgudur. Doğuştan var olabileceği gibi daha sonra da cildinizde ben çıkabilme durumu söz konusudur. Ancak her ben için bir cilt kanserinin habercisi demek doğru olmayacaktır.  Burada ben üzerinde inceleme yapabilmek önemlidir. beniniz büyümeye devam ediyor ve şeklinde renginde değişimler meydana geliyorsa o zaman buna çok dikkat etmek gerekir.  

35 yaşından sonra çıkan benlere dikkat!

Benler insan hayatında iki şekilde ele alınmak zorundadır. Özellikle de 35 yaşın üzerindeyseniz o zaman bu benlere dikkat etmeniz gerekir. Ancak kansere işaret eden benlerin de sonradan çıkması gerekmez bazen var olan beniniz de değişime uğrayabilecektir. Burada en önemli konu cilt kanserinin erken teşhisidir.

"Eyvah evliliğim sıradanlaşıyor" başlıklı makalemizde evlilik hayatınızı renklendirecek bilgilere yer verilmektedir. 

50 yaş üstü herkes deri muayenesi olmalı!

Tüm kanserlerde olduğu gibi cilt kanserinde de erken tanının önemli olduğunu söyledik. Burada cildiniz daima sizin kontrolünüzde olduğu için herhangi bir değişim sonrasında da hızlıca doktora görülmek gerekir. Ancak insan bazen cildinde göremeyeceği noktalarda benlerle karşı karşıya kalabilir bu nedenle de daima bedenini kontrol etmek durumundadır. Kanser yaratan benler genelde kenar şekilleri itibariyle bozuk olacaktır. Renginde de değişmeler görünüyorsa risk söz konusudur. Kanserli benlerde kanama ve ağrı görülebilecektir.

Yorumlar

Hemen Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.