Cilt Tipinizi Tanıyor Musunuz?

Cilt Tipinizi Tanıyor Musunuz?

Admin
Nisan 17, 2017

Sağlık ve mükemmel bir cilt herkes için şüphesiz önemlidir. Yaşam boyunca kazandığınız birçok tecrübenin içinde var olan vücut sağlığı için cilt iyi tanınmalı ve uygun ürün kullanarak taze, canlı, sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Özen gösterilen cilt geleceğe yapılan önemli yatırımdır. Cildinizin yapısını anlamanız  ve çözümleri hakkında derlenen yazımız ilginizi çekebilir.

 

Yağlı Cilt :

Yüz üzerinde  parlama görülür. Gözenekler açık ve içleri dolu olması, siyah nokta ve sivilcelerin olabilmesi gibi durumlar görünebilmektedir. Cilt kalın, pürüzlü ve sarkmaya eğilimlidir. Cilt üzerindeki yağın ve gözeneklerin açılması için salisilk asit içeren temizleyicilerle temizlenmeli, ılık su ile durulayıp, tonik temizlemesi ve losyon işlemlerini sırayla uygulayabilirsiniz. Haftada bir yüz maskesini cildinize uygulayın.

 

Kuru Cilt :

Cilt ihtiyacı olan yağı üretmediği zaman gergin ve kuru olur. Hassas olan cilt sivilce oluşumuna açıktır.Mat görünümü yanında küçük ve kapalı gözeneklere sahip olmaktadır. Alkol bulunmayan temizleyici ile yavaş bir şekilde temizlenmelidir. Ilık su ile temizlenmeli ve nemlendirici krem cilt kremi sürülmelidir. Haftada bir yüz maskesi cildinize uygulayabilirsiniz.

 

Karma Cilt :

Burun, çene, alın bölgelerinde yoğun cilt yağının olduğu, yanak ve göz çevresinde kuruluk seviyesinde  görülen ciltdir. Cilt üzerinde yağlı bölgeye temizleyici kremlerle bakım yapılmalıdır. Bol su ile yıkayıp kurulanmalı ve nemlendirici krem sürülmelidir.

 

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.