Dikkatli Besin Tüketimi ile Hızlı Kilo Verme

Dikkatli Besin Tüketimi ile Hızlı Kilo Verme

Admin
Temmuz 10, 2017

Sürekli başlangıç belirtiyoruz ama malesef bir şekilde başlayamıyoruz. Hepimizin sorunu kilo. Günümüzde birçok spor tesisi ve diyetisyen düzgün besin ve uyku düzeninin önemini belirtiyor. Erteleyerek yaşamak yerine başlangıçı vermenin zamanı olduğunu düşünmeliyiz. İbret alarak kendimizin şuan bulunduğu duruma şükretmek yerine iyi örnekler ile kendimize hedef koymanın zamanı belkide bu zaman. Basit mantıkla düşünüldüğünde  aşırı kilolu bir erkeği nasıl sizler beğenmiyorsanız, sizlerde karşınız gözünde beğenilmek istersinz. Herşeyden önce kendinize yaptığınız yatırım size mutluluk ve sağlık olarak geri dönecek. Faydalanacağınızı düşündüğümüz ufak tüyolar sizlerin yavaş ve zorlanmadan kilo vermenize yarayacak.

Besin tüketimini düşürün: 

Hepimiz yiyelm ama kilo almayalım istiyoruz ama gelin görün ki kimimizin metabolizması hızlı yakıyor ve yakamayan vücutlar birde hareketsiz ise  yağ ve bölgesel kilolanmaya kadar gidiyor. Tabakları küçültün, bir miktar belirleyin kendinize birden aşırı öğün kesimi sizleri güçsüz bırakabilir. Abur çuburları mümkünse bıçak gibi kesin.Bir matematik olarak düşünün ne kadar yedim ve gün içinde karşılığında nasıl erittim gibi. 

 

Bol su tüketin: 

Çay ve asitli içeceklerden uzak durun yada azaltın. Çayı en çok tüketen ülke vatandaşları olarak şeker tüketimini azaltın. Düşürdğünüz oran sizleri ilk başlarda zorlada bir süre sonra ilk olarak tükettiğiniz çayda şekerin fazlalığı sizlere fazla geleceğini göreceksiniz. Su tüm mevsimlerin favori içeceği olması gerekirken malesef çoğumuzun sıvı  kaybımızdan dolayı yazın tercihi olan en doğal içecek. Su tüketimi yapmayan biri için ilk başlarda su tüketimi bir angarya yada miğde kaldıramama gibi görünmüş olsada zamanla vücudunuz yaşattığı olumlu etkilerle sizlerin vazgeçilmezi olacaktır.

 

Kendinize zaman ayırın:

Hayat şartları izin vermiyor olabilir. Haklısınız geçim sıkıntısı, şehir stresi ve ailevi sorunlar sizlerin önünüzü görmenizde engel olabilir ama sizler hayattan asla vazgeçmeyin. Unutmayın bir daha aynı yaşta olmayacaksınız ve en güzel yaşlarınızın kabus olması sizlere mutsuzluk verecek. Televizyon,telefon gibi günümüzün önemli kaynakları bizlerin kötü kullanımı ile bağımlılık haline geldi. Biraz ara verip bu zamanınızı yürüyüş ve spora ayırabilirsiniz. Kendinize bir mesafe belirleyin ve hedefi gün gün artırın. En az 45 dk yürüyüş sizlere iyi gelecektir. Eviniz kat olarak çıkılabilecek gibi ise asansör yerine merdiven tercihi sizlere iyi gelecektir. 

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.