Pazartesi, Nisan 22, 2019
Diyet Yapanlara Önemli Tavsiyeler

Diyet Yapanlara Önemli Tavsiyeler

Admin
Mayıs 16, 2017

Yaşınız kaç olursa olsun vücut ölçülerinizin ideal olmaması sizin diyete başlamanızdaki asıl nedendir. Genelde insanlar diyete estetik görünüm yönünden bakalar ancak işin kilo verme boyutu daha çok sağlığınızı ilgilendirecektir. Özellikle de erken yaşta aşırı kilolu olanları bekleyen tehlike obezitedir. Obezite dünyanın en tehlikeli hastalıklarından da biridir. Belki de başına gelmeyenler bu hastalığın çok fazla farkında olmayacaktır. Ancak yanınızda ve yakınızda bu hastalıkla mücadele eden kişileri gördüğünüzde aslında kilo vermek için ne kadar çok fedakarlıklar yaptıklarını da görebilirsiniz.

Aşırı kilolu olun ya da olmayan vücut ölçülerinizi ideal ölçüde tutabilmek için belli besinleri mutlaka tüketmeniz ve de sporunuzu ihmal etmemeniz gereklidir. bu yaşamın doğal bir prensibidir. Diyetler konusunda genelde bayanların daha çok istekli ve uğraşı içerisinde olduklarını görebilirsiniz. Çünkü bir bayanın erkekten daha fazla güzel görünmeye ihtiyacı vardır. Erkek kilo konusunda her zaman düz mantık şeklinde hareket eder ve sonunu düşünmez. Ta ki artık kendini rahatsız hissedip de bazı hastalıklar kapısını çalıncaya kadar. Ama biz size diyet konusunda bu yazımızda dikkat etmeniz gereken önemli tavsiyelerde bulunmak istedik. 

Aşağıda diyete başlayanların ya da başlamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken kurallar belirtilmiştir.

Kahvaltıyı atlamayın

Diyete başlayan bir insan için günün en önemli öğünü sabah kahvaltısıdır. Çünkü bu öğünün hiçbir zaman aksatılmaması ve atlanmaması gerekir. Eğer ki atlarsanız ve öğle vaktine kadar aç kalmayı tercih ederseniz o zaman günün geri kalan bölümünde daha fazla kalori alacağınız ortadadır.

Yemek yerken dik oturun

Öğünlerinizde yemeğe başladığınız zaman mutlaka dik durmalısınız. Çünkü bu şekilde oturmak sizin daha erken doymanıza neden olacaktır. Dik oturuşla yenilen yemek mideye daha hızlı bir şekilde ulaşır ve beyne doyma sinyali daha erken gider.

Kendinize zaman verin

Beynin sizin midenizin dolu olduğunu anlaması 20 dakika sürecektir. Bu nedenle de aldığınız lokmaları yavaş ve tam çiğneyerek kendinize zaman tanımanız gerekir. 20 dakika sonrasında halen kendinizi aç hissediyorsanız o zaman tatlı yiyebilirsiniz. 

İçecekler de kalorilidir

Genelde asitli içeceklerin zararlı olduğu düşünülür lakin meyve sularının da kalori rakamının yüksek olduğunu unutmamanız gerekir. Meyve suyu yerine bolca su içmek daha faydalı olacaktır.

Greyfurt zayıflatır

Yapılan araştırmalar şunu gösteriyor ki diyet yapan bir kişinin 4 ay boyunca her öğünden önce yarım greyfurt yemesi ya da suyunu içmesinin yaklaşık olarak 1,5 kilo vermesine neden olacaktır.

Akşam yemeği için giyinin

Bu psikolojik olan bir durumdur. Çünkü genelde dar giyen kadınlar ve erkekler yedikleri zaman kıyafetlerinin kendilerini sıktığı düşüncesiyle daha az yerler. 

Aydınlıkta yiyin

Loş ışıkta yemek yiyenlerin aydınlıkta yemek yiyenlere orana daha uzun süre sofrada kaldıkları ve yedikleri araştırmalar neticesinde belirlenmiş.

Neden Göbek Yağlarımdan Kurtulamıyorum Tıklayın

Selülitlerden Nasıl Kurtulabiliriz Tıklayın

 

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.