Doğru Sütyen Nasıl Bulunur ?

Doğru Sütyen Nasıl Bulunur ?

Admin
Eylül 13, 2017

Bayanların günlük yaşamlarının vazgeçilmesi olan sütyenlerin doğru seçilmesi son derece önemlidir. Göğüs yapısının bozulmaması, sırt duruşunun olumsuz etkilenmemesi ve görsellik anlamında en doğru sütyenin seçilmesi gerekmektedir. Öncelikle sütyen seçiminde vücut ölçülerinizi baz almalısınız. Bedeninize uygun olacak doğru bedeni seçmeniz gerekmektedir. Doğru sütyen nasıl bulunur hemen hemen tüm bayanların sordukları sorularınd başında gelir. Seçim yaparken satış danışmanın da yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

Sütyende Beden Seçimi

Öncelikle styenlerinizin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Ucuz ve kalitesiz malzemelerden yapılan sütyenler duruş bozukluğuna, cilt terlemelerine ve göğüslerinizin sarkmasına neden olmaktadır.

Doğru beden seçimini yapmanız demek daha zayıf gözükebileceğiniz anlamına da gelmektedir. Seçtiğiniz sütyenle kıyafetleriniz daha düzgün ve daha şık bir hal almaktadır.

Doğru sütyen nasıl bulunur sorusunda yapmanız gereken öncelikle göğüs bölgenize ait ölçüyü bilmenizdir. Sütyen seçerken dikkat etmeniz gereken önemli kriterler şunlardır;

  • Sizi rahatsız edecek özellikle olan sütyenleri almayın,
  • Yeni çıkan sütyenleri deneyerek alın,
  • Farklı renklerde kıyafetlerinize uygun olabilecek seçenekleri deneyin,
  • Regli öncesinde ve regli döneminde sütyen seçimi yapmayın, göğüsleriniz şişeceği için yanlış beden alma ihtimaliniz çok yüksektir,
  • Sütyen kullanımından en uçta yer alan kopçaya taktığınızda da rahat edebileceğiniz bedeni seçmelisiniz.

 

Bayanların en büyük yanlışları modayı takip ederek kendilerine uygun olmayan modeller seçmeleridir. Ayrıca uzmanlar gün içinde çalışırken ev ortamında ve gece yatarken bile sütyen kullanılmasını tavsiye etmektedir. Yer çekiminden ve özellikle emziren annelerinde göğüslerinde daha hızlı deformasyonlar meydana gelmektedir. Bu nedenle bedeninize uygun şekilde sütyenleri rahat kalıplarla kullanmanız gerekmektedir.

Beden seçiminde iri göğüslü olan hanımlar özel üretim olan küçültücü modelleri tercih edebilirler. Böylelikle hem kendileri rahat edecek hem de kıyafetlerinde kendilerini daha şık hissedeceklerdir. Küçük göğüslü hanımlarda içi dolgulu olan modelleri tercih edebilirler. Sütyen seçiminde özellikle dikkat edilmesi gereken nokta göğüs bedeni ve sırt bedenidir. A,B, C gibi kaplarla ifade edilen 80,85 gibi ölçülere ait modellerden bedeninize uygun olan seçimleri yapmanız göğüslerinizi daha iyi gösterecektir. Mevsime uygun sizi terletmeyecek pamuklu kumaşlardan yapılan modeller de sağlık açısından daha kullanışlıdır.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.