Pazartesi, Nisan 22, 2019
Doğumdan Sonra Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Doğumdan Sonra Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Admin
Temmuz 05, 2017

Gebeliğiniz artık sonlandı ve sağlıklı bir şekilde bebeğinizi kucağınıza aldınız şimdi sıra geldi. 9 aylık boş vermişliği bir kenara bırakmaya. Bizler sizin en yakın arkadaşınız kadindio ekibi olarak gebelik sonrasında nasıl hızlı bir şekilde kilo vereceğinize dair bilgileri paylaşmak istedik. Ayrıca emziren anneler için zayıflama kürleri yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

Fazla kilo miktarınızı belirleyin

İlk yapmanız gereken şey fazla olan kilolarınızı belirlemektir. Çünkü bu hedefe odaklanmanız noktasında sizi motive edecektir. İşe şu şekilde başlayabilirsiniz. Doğum öncesinde kal kiloydunuz ve şu anda kaç kilosunuz. İdeal kilonuz kaç olması gerekiyor. bu hesabı yaptıktan sonra notunuzu alın ve işe başlayın.

Vereceğiniz kiloyu parçalara bölün

Hem gebesiniz ve bebeğinizi emziriyorsunuz hem de vücudunuz yorgun bu nedenle de bir den zayıflamak yerine vereceğiniz kiloları parçalara bölün.  Mesela fazlalığınız 20 kiloysa bunu hepsini bir anda vermek sizin için iyi olmayabilir. Bunun için ayda dört kilo ideal olandır. Her ayın sonunda tartılın ve kilonuzu hesap edin. Eğer ki bu şekilde ilerlerseniz sizde bunalmazsınız.

Uygulama adımlarını sabırla atın

Unutmamalısınız ki amacınız kilo vermek, fit olmak ve sağlıklı dengeli bir şekilde beslenmek bu nedenle her sabah düzenli bir şekilde kahvaltınızı yapın ve öğünlerinizi aksatmayın. Çünkü öğün atlatmak sonrasında daha fazla yemenize neden olacaktır. Hayatınızı ne kadar düzene sokarsanız sizin için iyi olacaktır. Bir günde hayatınızı düzene sokamayacağınızı sizde bizde çok iyi biliyoruz bu yüzden de sabırlı bir şekilde yolunuza devam etmeniz gerekiyor.

Çorbalar ve sebze yemeklerinden faydalanın

Yemeklerde seçici davranmak zorundasınız. Özellikle de emziren bir annenin çok sık acıkacağını biliriz. Bu yüzden de daha çok çorbalar ve de sebze yemekleriyle beslenmeyi tercih edin. Emziren anneler için en büyük tuzak tatlılar ve de abur cubur yeme isteğidir.

Bol bol süt ürünleri tüketin

Süt bebeğiniz için olduğu kadar sizin içinde önemlidir. sizde düzenli olarak süt ve süt ürünlerini tüketmeye gayret edin. Süt ürünleri hem sizi daha tok tutacak hem de metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.