Perşembe, Mart 21, 2019
Doğumdan Sonra Nasıl Kilo Verilir?

Doğumdan Sonra Nasıl Kilo Verilir?

Admin
Mayıs 22, 2017
34

Zorlu ya da güzel bir hamilelik süreci geçirdiniz ve sonunda nihayet bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza aldınız ancak sıra geldi sizin doğum öncesinde fit görüntünüzü yeniden yakalamaya. Bizler de özellikle bayanların en yakın arkadaşı kadindio ekibi olarak doğumdan hemen sonra nasıl kilo vermeye başlarsınız bunun yöntemlerini size anlatmaya çalışacağız.

Vermeniz gereken kilo miktarınızı belirleyin

Öncelikli olarak doğumdan önceki kilolarınızı hatırlayın ve hangi kiloya gelmek istediğinizin kararını verin. Çünkü zayıflama konusunda en önemli konu hedeflenmektir. Bu sizde istikrar olmasına neden olacaktır. Hatta ideal kilonuzu hesaplama araçlarını kullanarak bulabilirsiniz bu sayede olmanız gereken kilo konusunda daha emin olursunuz.

Vereceğiniz kiloyu parçalara bölün

Kilonuzu belirledikten sonra aynı zamanda emzirdiğiniz içinde vereceğiniz kilolarınızı zamana bölmeniz gerekiyor. Mesela doğumdan sonra 20 kilo almışsanız o zaman bir anda 20 kilo vermeye çalışmamalısınız burada en doğru yöntem ayda en fazla 4 kilo vermektir. Bunu haftada 1 kilo şeklinde düşünebilirsiniz. Bunun birinci nedeni beyninize bunu daha da doğru kabullendirmeniz ikincisi ise sağlıklı bir şekilde kilo vermenizdir.

Uygulama adımlarına sabırla atın

Unutmamalısınız ki amacınız kilo vermek bunun için dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz. Dengeli beslenmek demek tüm öğünlerin belirli bir zaman içerisinde ve aksatılmadan tüketilmesidir. Bu düzene tam olarak uyduğunuz da kilolarınızın hızlı bir şekilde yok olduğunu görürken aynı zamanda düzenli bir hayatınızın da olduğunu söyledi.

Çorbalar ve sebze yemeklerinden faydalanın

Öğünleri bir düzene koyarken aynı zaman da çorba ve sebze yemeklerinden tercih edeceğiniz besin gruplarını seçmeniz gerekiyor. Abur cuburlardan ve tatlılardan her zaman uzak durmalısınız. Örneğin Mercimek çorbası, yoğurtlu pirinç çorbası, tavuk suyuna çorba tercihlerinde bulunabilirsiniz.

Bol Su için

Doğum kilolarından kurtulmanın en doğru yöntemlerinden birisi her gün 15 bardak su içmektir. Su metabolizmanın çalışmasını hızlandıracaktır bu da daha fazla kalori yakmanız anlamına gelir.

Yorumlar

Hemen Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.