Dolgun Kirpikler İçin Yapılması Gerekenler

Dolgun Kirpikler İçin Yapılması Gerekenler

Admin
Ağustos 14, 2017

Güzellik bayanların her daim ilgilendikleri bir konudur. Özellikle makyaj yapmak günlük yaşamın bir parçası halindedir. Sosyal yaşamlarında, iş hayatında, gece gezmelerinde yapılan makyaj çeşitlilikleri farklılık göstermektedir. Makyajın son noktasını oluşturan kirpiklerin daha alımlı ve uzun gözükmesi için doğal yollarla yapılması gereken bazı bakımlar bulunmaktadır. Eldeki malzemelerle çok para harcamadan siz de daha uzun ve bakımlı kirpiklere sahip olabilirsiniz. Dolgun kirpikler için yapılması gerekenler için sunacağımız önerileri yerine getirmeniz halinde kısa sürede farkı hissedeceksiniz.

Evde Kirpik Bakımı

Evde kirpik bakımı için öncelikle yapılması gereken en önemli kural makyajın iyice temizlenmesidir. Gün içinde yaptığınız makyajı silmeden gece uyumanız hem cildiniz hem de kirpikleriniz için faydalı değildir. Cildiniz daha hızlı yaşlanacak kirpiklerinizde ise dökülmeler meydana gelecektir.

Kirpiklerinizi daha canlı göstermek için sarımsaktan faydalanabilirsiniz. Gözünüze gelmeyecek şekilde sarımsağın suyunu elde etmeniz ve kulak temizleme çubuğu sayesinde kirpiklerinize sürmeniz ve gece yatmanız kirpiklerinizin beslenmesinde en etkili yöntemlerden biridir. Kirpikleri sürekli dökülen hanımlar bu yöntemle kısa sürede daha güçlü kirpiklere sahip olabilirler. Ayıraca badem yapı ve zeytinyağı gibi doğal yağlarda kirpikleriniz için kullanabileceğiniz etkili yöntemlerdendir. Yapmanız gereken yatmadan önce kirpik diplerinize az miktarda bu yağlardan birini sürmek ve sabah uyandığınızda bol suyla temizlemektir.

Dolgun kirpikler için yapılması gerekenler için doğal yöntemler dışında kısa sürede etkili hale getirmek isteyenlerin ise ilk tercihleri rimel olmaktadır. Kirpikleriniz için uygun olan rimeli seçerek kirpiklerinize doğru şekilde uygulamanız anında dolgunlaşan kirpikler ve etkili bakışlar anlamına gelmektedir. Çok kısa ve seyrek kirpikleri olan hanımlar takma kirpiklerden de faydalanabilirler. Kısa sürede kirpiklerinizi uzatmanız ve dolgunlaştırmanı bu yöntemler de mümkün olmaktadır. Eyeliner de bayanların kısa sürede kurtarıcısı olmaktadır. Etkili bir göz makyajına zamanı olmayan hanımların baz olarak göz kapaklarını renklendirmeleri ve eyeliner kullanımı ve kirpiklere uygun rimel kullanılmasıyla kısa sürede kendinizi daha iyi hissedebilir ve bakışlarınızı güçlü kılabilirsiniz. Burada en önemli konu kendinize ve cildinize uygun ürünler seçmenizdir.

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Sarışın Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

Uzak Durulması Gereken Makyajlar

 

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.