Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Admin
Mayıs 17, 2017

Bayanlar için dudak bakımı oldukça önemli bir konudur. Çünkü dudaklar bir kadının tüm uzuvlarını birbirinden ayıran önemli bir özelliğe sahiptir. Dudaklarda vücutta bulunan cildin korunmasını sağlayan bir yağ bezi yoktur. Bu nedenle de bir hava değişimi durumunda en önce etkilenecek olan bölge dudaklardır. İlk olarak kuruluk hissiyatı şeklinde kendini gösterirken nemlendirilmemesi halinde çatlamalarda meydana gelebilecektir. İşte bu durumun önüne geçilmesi için dudak bakımı büyük bir öneme sahiptir.

Doğru Dudak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Dudaklarda meydana gelen sıkıntılardan birisi ölü derilerdir. Bu ölü derilerin oluşma nedeni ise dudağın çatlamasıdır. Çatlaklar ise çirkin bir görüntü oluşturmasının yanı sıra aynı zamanda acı vereceklerdir. Dudaklarınızın çatlamaması için hava dengesi çok önemlidir. Örneğin bulunduğunuz ortamın çok sıcak ya da çok soğuk olmaması gerekir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında ise çatlak kremleri kendi önemini hissettirecektir

Dudaklarınızda meydana gelen bu ölü derilerden kurtulmanın yolu oldukça basittir. Bir diş fırçası ile dudağınıza masaj yaptığınız da ölü derilerden de kurtulmuş olacaksınız.

Dudak bakımı ihtiyacı duyacağınız bir diğer neden ise dudaklarınızda meydana gelen kurumalardır. Dudak kurumalarının kaçınılmaz sonu çatlaklar olacağından bunun önüne geçmek kaliteli olan dudak nemlendiricileri ile mümkün olacaktır. Ancak siz bu nemlendirici ürünleri kullanmak istemiyorsanız o zaman evinizde de zeytinyağı, kakao yağı gibi doğal olan yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Dudak Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bayanların sık makyaj yaptıklarını düşünecek olursanız dudaklarına sürdükleri markasız ve kalitesiz rujlar dudaklarını olduğundan farklı göstermektedirler. Bu nedenle de bu şekilde ürünleri kullanmamak gerekir.

Makyajınıza başlamadan önce mutlaka nemlendirici krem sürerek dudağınızın nem dengesini kendisine getirmelisiniz. Bu üzerine sürdüğünüz rujunda etkisini azaltacaktır.

Kalitesiz olan rujlar dudaklarınızın en büyük düşmanıdır.

Genelde bayanlar sıkıldıklarında rujlarını yemek isterler ve bu da dudaklarına daha fazla zarar verdikleri anlamına gelmektedir. Bu nedenle de dudaklar kesinlikle ısırılmamalıdır.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.