Duruşunuzun Sağlığınız Üzerindeki Etkileri

Duruşunuzun Sağlığınız Üzerindeki Etkileri

Admin
Temmuz 16, 2017

Bazen öyle yorulduğumuz anlar olur ki ya da gün boyunca masa başında çalışan bir insansanız o zaman omuzlarınızı da dik tutmanız zor olabilir. Ancak bu dik durma süresini ne kadar uzatırsanız o kadar iyidir çünkü sürekli omuzlarınızı aşağıya düşürdüğünüz daman farkında bile olmadan duruş bozukluğuna neden olabilirsiniz. Genelde insanlar bunu fark etmezler ancak bu durumun sağlığınızı etkilediği kadar psikolojinizi de etkilediğini unutmamalısınız. Eğer ki bu durumu tersine çevirebilirseniz duruşunuzun sağlığınız üzerindeki olumlu etkisini de artırırsınız.

Stresten Uzak durun

Stres duruş bozukluklarında en etkili konuların başında gelir. Günümüzde yaşam koşullarının genelde stresten yana bir tavır sergilediğini düşündüğünüzde bunu dengelemenizin zor olacağını biliyoruz. Eğer ki bu durumu önlerseniz o zaman duruşunuzu da etkilersiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ise doğru nefes alış verişleridir. Nefes alırken göğsünüzü gerin ve olabildiği kadar dik durmaya çalışın. Bazen omurganız aşağıya doğru düşebilir ancak bunu fark ettiğiniz de hemen doğrulun.  

Enerjinizi arttırın

Bir insan güne ne kadar enerjik başlarsa o kadar kendini iyi hissedecektir. Güne enerjik başlamanın yolu da dik durmaktan geçer. Mutlu olmak istiyorsanız olumsuz enerjiden sıyrılmanız gerekiyor. dik durduğunuzda tüm çakralarınız açılacak ve enerjiniz iki katına çıkacaktır.

Baş ağrısıyla vedalaşın

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki dik durma ile baş ağrısı arasında ciddi bir fark vardır. Masa başında eğilerek oturduğunuz da ya da yolculuk anınızda öne eğildiğinizde başınız ağrır ve de rahatsızlık hissedersiniz.

"Dikkatli Besin Tüketimi ile Hızlı Kilo Verme" makalemiz de ilginizi çekebilir.

Boyun ve omurga ağrıları

Boyun ve omurga ağrısı özellikle de masa başında çalışmak zorunda olan insanların en çok rahatsız oldukları konuların başında gelmektedir. Bu ağrıların oluşmasında duruş bozukluklarının etkisi çok fazladır. Özellikle de bilgisayara daha yakından bakabilmek için öne eğildiğiniz de bu durum duruş bozukluklarına neden olabilecektir.

Özgüveninizi yüksek tutun

Her ne kadar kendinizden emin ve de kararlı olursanız özgüveniniz de o kadar yüksek olacaktır. Kendine güvenen bir insan daima dik durur bu da onun kendisini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.