Elma Sirkesinin Faydaları ve Zararları

Elma Sirkesinin Faydaları ve Zararları

Admin
Nisan 02, 2017

Gündelik hayatın birçok farklı soruna karşı savaşan biz bayanlar durum her ne şekilde olursa olsun güzelliğimizi ve bakımımızı aksatmadan örnek olarak yaşamaktayız.

Cilt bakım ve güzellik denince ülkemizde ve dünyada  sizlere hizmet veren büyük,kaliteli markalar faydalı olabilmek adına elma sirkesininde ana ürün ve karışımında olduğu cilt bakım kremleri,maskeler,sabunlar üretmekte. Ürünler şimdilik bir yerde durmuş olsun bugün sizlere  elma sirkesi hakkında bilgi vermek istiyoruz.

 

Elma Sirkesi Faydaları

Geçmişden günümüze kadar olan zaman içinde faydaları anlaşılarak ve kanıtlanarak artmakta olan elma sirkesi ,cilt ve vücut sağlığı adına birçok fayda ve yarar sağlamaktadır. Elma sirkesinin cilt üzerinde faydalarına bakıldığında en önemli etkisi sivilcelerden ,akneden ve cilt lekerinden kurtulmak için kullanılmasıdır. Elma sirkesi cildin pH dengesini  sivilce,akne ve cilt leke oluşumuna engel olucak şekilde dengelemektedir. Elma sirkesi kuru ve yağlı ciltlerin oluşumuna cilt üzerinde dengeleyici yapısıyla azaltır ve son verir.Güneş yanıkları üzerinde ilaç niteliğinde tedavisini mümkün eden bu mucize elma sirkesi ayrıca vücut sağlığı anlamında bakıldığında kan şekerini dengelemede,dişleri beyazlatmada,kötü vücut kokusu,sindirimi güçlendirmek,kilo vermek ,kepek ve kötü nefes kokusunun gideriminde kullanılmaktadır.

 

Elma Sirkesi Zararları

Organik olarak alınması gereken sirkenin olası zararları malesef bulunmakta. Sirkenin kullanımında kişiden kişiye farklılık göstereceğini düşünürseniz dikkatli kullanımda fayda var. Dişe ve diş etine zarar vememesi ve fayda sağlaması anlamında su ile inceltilerek kullanınız.Elma sirkesi içinde bulunan asitler, migde yanması ,ekşime ve izhal yapabilir. Elma sirkesi kan şekerine etki edeceği için kan şekeri yüksek kişilerin doktor onayı alınmadan kullanılmaması önerilir.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.