Emziren Anneler Chia Kullanabilir mi?

Emziren Anneler Chia Kullanabilir mi?

Admin
Mayıs 29, 2017

Chia tohumunun son günlerde çok konuşulduğunu görüyoruz. Sağlıklı beslenme ve kilo vermede ki etkisi de özellikle yeni doğum yapmış bayanların dikkatini çekiyor. Peki, merak edilen bir konu olan emziren anneler chia tohumu kullanabilir mi ya da bunun onların sağlığına bir zararı var mı sizin için araştırdık. Bu nedenle de chia tohumu hakkında merak edilen konulara değinmek istedik. Peki, öncelikli olarak chia tohumunun ne işe yaradığını ve içeriğinde neler olduğunu anlatarak başlayalım. Chia’nın içeriğinde kalsiyum,protein,diyet lifleri, A ve C vitaminleri yer alıyor. Özellikle de diş ve kemiklerin sağlığı için oldukça önemli. Zayıflama konusunda ise bağırsak hareketlerini hızlandırmaya yarıyor ve insana tokluk veriyor. Chia tohumu glüten içermediğinden çölyak hastaları tarafından yiyebilir.

Yapılan araştırmalara göre emziren bir anne de chia tohumunu kullanabilirler. Özellikle sağlıklı pudingler yapabilir ya da omlet yapıp içerisine ekleyebilirsiniz. Fakat emziren bir annenin günde en az  yemek kaşığı ölçüsünde yemesi gerekli.  

Chia tohumu aynı zamanda doğal bir karışım olduğu için insülin direnci olan diyabet hastaları da kullanabilirler. Karaciğer ve de pankreasınıza iyi gelecektir.

Emziren anneler gün içinde farklı şekillerde de kullanabilirler.  Özellikle chia tohumu yoğurt ve meyvelerden oluşan bir karışımın içerisine ekleyerek yediğiniz de hem lezzetli bir şekilde tüketmiş hem de fayda görmüş olursunuz.

 Emziren annelerin en büyük sıkıntılarından birisi saç dökülmesidir. Chia tohumu kullanan anneler içeriğinde yer alan demir ve proteinler sayesinde saçlarını da daha sağlıklı bir yapıya kavuşturacaktır. Günlük düzenli bir şekilde almaları halinde ise saçların kökten uca kadar dayanıklı olacaktır.

CHİA TOHUMUNUN FAYDALARI

Kemik ve dişlerinizin sağlığını koruyacaktır.

Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar

Beyin ve sinir sistemi için faydalıdır.

 Bağırsakları çalıştırır kabızlığa iyi gelir

Tokluk hissi verir kaslarınızı besler

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.