Perşembe, Mart 21, 2019
En Çok Yapılan Cilt Bakım Hataları

En Çok Yapılan Cilt Bakım Hataları

Admin
Mayıs 18, 2017
37

Güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak önemlidir ancak her bayanın cildine bakım yapmak isterken de yaptığı bir takım hatalar vardır. Bu makalemizde sizlere cilt bakımı esnasında yapmış olduğu hatalardan bahsetmek istiyorum. Hataların büyük bir nedeni bayanların üşendiklerinden kaynaklanmaktadır.  

Güneş Kremi Kullanmayı Unutmak

Güneş faydalı olduğu kadar çok temas etmesi durumunda da cildinize en büyük düşmanlardan bir tanesidir. Hiç beklemediğiniz anda cildinizde büyük tahrişlere neden olabilmektedir. Bu nedenle de özellikle yaz aylarında çantanızda bir güneş kremi bulundurmanız gerekir.

Yeterince Su İçmemek

Su cildin nem kaynağıdır. Bu nedenle her insanın günlük olarak  3 litre civarında su içmesi gerekiyor.  Ancak gün içinde geçen yoğun ve koşturmalı hayatımız bize su içmesini de adeta unutturuyor. Dolayısıyla kuruyan ciltlerde her zaman kırışmaya mahkum oluyor.

Uyumadan Önce Makyajı Temizlememek

Çoğu bayanın gün içerisinde makyaj yaptıklarını biliyoruz. Dolayısıyla makyaj işimizi bitirir bitirmez silmemiz gereken bir konudur.

Sivilce lekeleri nasıl geçer? başlıklı yazımızda sivilcelerden kurtulmak için uygulayacağınız pratik yöntemlere yer verilmiştir.

Yeterince Uyumamak

Uykunun hayatınız için her şeye etki ettiğini asla unutmamalısınız. Düzensiz bir uyku kilo alımından tutun da cildinizin erken yaşlanmasına ve göz altı torbalarının oluşmasına kadar her şeye etki edecek bir gücü vardır. Bu nedenle de cildinizin mat ve de sönük görünmesini istemiyorsanız mutlaka düzenli uykunuzu almanız gerekir.

Sadece Yüzünüze Cilt Bakımı Uygulamak

Cilt denilince akla gelen ilk konu yüzümüzdür. Ancak cilt yalnızca yüzünüzden ibaret değildir. Tüm vücudunuzun ihtiyaç duyduğu bakımı zamanında yaptığınız da istemediğiniz sonuçlardan da kendinizi uzak tutarsınız.

Yeterince Nemlendirmemek

Cildin erken yaşlanmasında ve çatlamasında nem dengesi oldukça önemlidir. Cildinizin nem dengesini koruduğunda onun canlandığını ve de parlak göründüğünü görebilirsiniz.

Yorumlar

Hemen Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.