Erkeklerin Sık Mastürbasyon(31 Çekmenin) Yapması Zararlı Mı?

Erkeklerin Sık Mastürbasyon(31 Çekmenin) Yapması Zararlı Mı?

Admin
Ekim 10, 2017

Erkeklerin biyolojik yapısı ve cinsel oluşumları kadınlara göre çok daha farklıdır. Her iki cinsiyet grubunun cinsel anlamda ihtiyaç ve istekleri bulunmaktadır. Cinsellik sadece erkekler için değil kadınlar için de önemli bir unsurdur. Fakat biyolojik olarak erkeklerde bazı durumlarda yüksek duyarlılığa, ağrıya veya tatminsizliğe yol açabilir. Mastürbasyon yapmak her ne kadar evli bireyler için problem gibi gözükse de biyolojik olarak bazı durumlarda gereklilik arz eder. Yani çikolata yemek gibi düşünün. Çok fazla tüketirseniz dişleriniz çürür, kilo aldırır, kan şekerini yükseltir. Kararında yerseniz de mutluluk hormonu salgılamanızı sağlar. Yani hem iyi hem de sakıncalı bir durumdur.

> Erkeklerin Testislerinin Çalışma Şekli Nasıldır?

Mastürbasyondan önce bunu gerektiren durumları anlamalıyız. Kıyas yaparak gidersek kadınların yumurtalıklarında her ay düzenli olarak biriken yumurtalar adet döngüsü ile belirli periyotlarda atılmaktadır. Erkeklerde ise testislerde oluşan sperm hücreleri herhangi bir dış müdahale olmadan atılamamakta. Ve aynı yumurtalıklar gibi herhangi bir ereksiyon durumu olmasa da testisler belirli düzeyde sperm hücresi biriktirmekte. Kadın doğası gereği her ay bunları dışarı atarken, erkeklerde durum biraz daha farklı. Dışarı atılabilmesi için müdahale gerekmektedir. Bu müdahale bazen cinsel birliktelik, bazen de mastürbasyon yöntemidir.

> Mastürbasyonun Zararları Nelerdir?

Mastürbasyon kişinin kendi dünyası ile birliktelik yaşamasıdır. Her ne kadar kararında yapılması zararsız olsa da çok fazla mastürbasyon yapmak kişiye zarar vermektedir. Mastürbasyonda daha sıkı kavrama olduğu için, çok sık mastürbasyon yapan kişiler normal cinsel ilişkiyi tatmin edici bulmaz. Genelde hayal ettikleri kişiler ile birlikteymiş gibi düşünülerek yapılan mastürbasyon zamanla erkeklerin cinsel eşine karşı ilgisizliğe ve beğenmemeye sebep olur. Karşı tarafı tatmin edemediğinde öz güven eksikliği, cinsel ilişkide isteksizlik oluşabilir. Evli çiftlerde cinsel ilişki yerine mastürbasyon tercihi, evlilikte büyük problemdir.

 

> Mastürbasyonun İyi Yanları Nelerdir?

Testislerin çalışma şekline değinmiştik. Kısaca söylemek gerekirse testisler sürekli sperm hücresi üretip depolar. Erkekler bu sperm hücrelerini dışarı atamadığında fazla depolanan sperm hücreleri büyük bir ağrı oluşturabilir. Bu sebeple cinsel ilişki veya başka bir temasın olamayacağı durumlarda mastürbasyon ile sperm hücrelerinin boşaltılması gerekir.

 

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.