Evde Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Evde Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Admin
Mayıs 23, 2017

Evde sivilce maskesi yaparak da pürüzsüz bir cilde sahip olabileceğiniz gibi size ekonomik açıdan da fayda sağlayacaktır. Aşağıda sizlere sivilce maskesi için birkaç öneri sunmak istedik bu maskelerin her biri sivilcelerinizi yok etmeye yöneliktir. Ancak düzenli bir şekilde uygulamanız gerekir. Kadindio sitesi olarak sizlere doğal güzelliğinizi de artırabilecek özelliğe sahip olan maske tariflerimizi sunuyoruz.

Limon Maskesi Nasıl Yapılır?

Limonun C vitamini içerdiğini biliyoruz dolayısıyla cildinizin üzerinde derinlemesine bir etkiye sahiptir. Cildinizi temizler ve de canlandırmaya yardımcı olacaktır. Limonun asidik yapısı sayesinde mikrop kırıcı bir özelliği vardır. Bu yüzden de sivilcelere neden olan bakterileri yok edecektir. Limonun suyu doğal bir sıkılaştırma etkisine sahiptir ve cildinizdeki boşlukları kapatıp parlaklık kazandırır. Limonu cildinize uyguladıktan sonra en fazla  5 dakika boyunca bırakmanız sonrasında hemen yıkamanız gerekir. Eğer ki cildinizde akneler varsa onları da gül ve limon suyu ile yapılacak bir karışımla yıkayabilirsiniz.  

 Muz Maskesi Nasıl Yapılır?

Evinizde sivilce maskesi yapacaksanız muz maskesini tavsiye ediyoruz. Muz maskesinin cildinizdeki ölü derilerin yok olmasına yardımcı olduğu bilinir bu sayede cildinizdeki matlıkta ortadan kaybolacak ve daha parlak bir görünüm elde edilecektir. Muz maskesi her cilt tipine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Muz maskesi yaparken muzu ilk önce ezerek içerisine az miktarda bal ekleyin ve daha sonrasında ise yüzünüze sürün bu karışım yüzünüzde 10 dakika beklemeli.

Zeytinyağı Maskesi Nasıl Yapılır?

Zeytinyağı E vitamini deposudur ve cildinizi besler. Genelde zeytinyağının sivilce yaptığı gibi yanlış bir inanış vardır ancak zeytinyağı yüzyıllar boyunca güzellikte oldukça fazla kullanılmıştır. Zeytinyağının cildi nemlendiren bir etkisi vardır bu nedenle de cildinize sürerken ovalar gibi tatbik etmeniz gerekir. Karışım için içerisine az miktarda tuz veya şeker ilave edin.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.