Pazartesi, Nisan 22, 2019
Evlenmek mi Zor, Boşanmak mı?

Evlenmek mi Zor, Boşanmak mı?

Admin
Haziran 04, 2017

Günümüzde en büyük sorunlardan bir tanesinin de boşanmalar olduğunu görebiliyoruz. Ancak evliliğin genel tanımına bakacak olursak bir olma ve birlikte yaşama isteği şeklinde kabul edilmiştir. Evet, ilk başlarda bir olmak için evlilik istenir ancak zaman içerisinde nasıl olursa insanlar birbirlerinden uzaklaşmaya başlar.  

Hayatta hiç kimse boşanmak amacıyla evlenmez tabi kötü fikirli değilse. Ancak koşullar ve de dış etmenler sayesinde bazen evlilikte uzun soluklu olmayabilecektir. Evliliğin öncesinde çiftler genelde birbirlerini tanımaya çalışırlar yaşama bakış açılarını görmek isterler ve birbirleriyle sürekli olarak hayal alemine dalarlar bu aslında kabul görmüş olan bir davranıştır ve doğru bir evlilik içinde bu sürecin atlatılması gerekir.

Kadınlar ile erkekler evliliğe farklı anlamlar yükler.

Kadının anne olma içgüdüsü, çocukları için en uygun genetik özelliklere sahip erkeği bulduğunda harekete geçip bir yuva kurmaya programlanmışken, erkekler belli bir yaşa gelinceye kadar ilişkilere seçici olmazlar. Erkekler için flört etmek, nişanlanmak, evlenmek çok farklı kavramlar değildir. Anlamları üzerinde kafa yormayı gereksiz bulurlar. Sevdiği ile birlikte olabiliyorsa bunun nasıl olduğunun çok da önemi yoktur onlar için. Durumun ciddiyetini evlendikten bir süre sonra idrak edebilirler ancak.

Aşkın, cinsel çekimin ve kontrolsüzlüğün sonunda planlanmadan dünyaya getirilen çocuklar, genç çiftlerin ebeveynleri için mutluluk kaynağı iken, birçok evliliğin de bitme nedeni olabilir. "Bu çocuğu ben istemedim," sözü sonun başlangıcıdır çoğu zaman. Çocukların anne karnından itibaren söylenen her sözü bilinçaltlarına kaydettiklerini düşünürsek; özgüveni eksik, istenmediğini düşünen bireyler yetişmesi için bu cümleyi duymalarının yeterli olduğunu da anlayabiliriz.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.