Pazartesi, Nisan 22, 2019
Gece Sutyenle Uyumak Zararlı mıdır?

Gece Sutyenle Uyumak Zararlı mıdır?

Admin
Temmuz 13, 2017

Gece sutyenle yatma konusunda pek çok çelişki vardır. Bu nedenle bu çelişkilerin ortadan kaldırılması için aşağıda sizlere soru yanıt şeklinde bir açıklama yapmak istedik. Bu soruların yanıtları doğrultusunda gece sutyen giyerek yatmanın zararlı olup olmadığı konusunda fikir edinebilirsiniz.

Sutyen Giydiğinizde Ne Olur?

Kadınlar neden sutyen takar diye bir soru aklınıza gelmiş olabilir. Doğru bir şekilde açıklamak gerekirse kadınlar sutyenleri kültürlerinin benimsediği şekilde takmışlardır. Antik dönemde Hintli kadınlara baktığınız da onların çoğu bluz bile giymezlerdi ve yalnızca sutyen takmayı tercih ederlerdi. Sutyenin amacı vücudunuzun estetiğinin öne çıkarılmasıdır. Özellikle de büyük göğüslere sahip olan kadınlar sutyen yardımıyla göğüslerini destekler ve kendilerini daha rahat hissederler. Araştırmalara göre kadınların % 70’i dar % 10’ u bol sutyen tercih ettiğini görüyoruz bu da % 80 oranında yanlış boyutlu sutyen kullanıldığını gösteriyor.

Göğüs Ağrısının Azaltılmasında Sutyenin Rolü Nedir?

 Göğüsleri büyük olan kadınları ağrıları daha fazla oluyor. Özelliklede boyun ağrıları konusunda daha çok şikayet ediyorlar. Yürürken ve koşarken göğüsler çok daha fazla hareket ediyor.  Aynı zamanda bir ameliyat olmuş bayanın sutyen takarak ağrılarını daha azalttıklarını söyleyebiliriz. Bu nedenle sutyen gece içinde önemlidir.  

Gece Sutyen Giyerek Uyumak Zararlı mıdır?

Sutyen giymek göğüslerin yalnızca yer çekimine meydan okumasına destek olmak anlamındadır. Eğer ki sutyen takmazsanız göğüslerinizin de çok daha hızlı bir şekilde sarkacağını söyleyebiliriz. Ancak gece yatarken göğüsler yer çekiminin etkisine maruz kalmayacağı için gece uyurken sutyen giymek durumunda değilsiniz.

Sutyen yalnızca göğüslere destek için yardımcı olur ve göğüslerin sağlam görünmesine yardımcı olur. Gece yatarken bu desteğe ihtiyacınız yoktur, çünkü yerçekimi denilen olayın, uyku pozisyonundayken göğüsler üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Ve gündüz veya gece sutyen giyip giymemenin meme kanseri ile ilgisi çok azdır (en azından bilimsel olarak konuşmak gerekirse).

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.