Pazartesi, Nisan 22, 2019
Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır?

Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır?

Admin
Mayıs 22, 2017
240

Ağda geleneksel olarak tüylerden kurtulma yöntemidir. Dolayısıyla düzenli bir şekilde bu işlemi uyguladığınız da kıl dipleri zayıflayacağı için daha ince çıkmasına neden olacaktır. Ancak ağda yapmak zahmetli bir yöntemdir dolayısıyla bunun püf noktalarına dikkat etmediğiniz takdirde bu işlem acılı bir hal alabilecektir. Kadindio.com olarak ağda yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini uzun tüylerinizden nasıl kurtulacağınızı ve de ağda sonrasında nasıl temizlik yapılacağına dair bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.  

Ağda sürecine hazırlık

Ağdaya başlamadan önce genital bölgenin temiz olmasını sağlamalısınız bu tüylerinde yumuşaması için önemli bir konudur. Pudra bunun için doğru olabilecektir. Pudranın tüyleri birbirinden ayırma gibi bir etkisi vardır. Dolayısıyla toplu olarak çekilmesini engelleyecektir.

Ağdanın ılık olmasına dikkat edin

Hazırlamış olduğunuz ağdanızın ılık olmasını sağlayın sıcaklık dengesine dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde tahrişe neden olabilirsiniz.

Ağda bezi önemlidir

Ağda kağıdı kullanmaya önem vermelisiniz çünkü onlar özenle üretilmiş olan kağıtlardır bu yüzden de size daha kolay bir çekiş imkanı sağlayacaktır.  

Küçük parçalar şeklinde yapın

Bikini bölgesi ağdası herkes için uğraştırıcı ve de acı verici bir süreçtir eğer ki siz daha öncesinden bu bölgenin temizliğini jilet ile yapıyorsanız o zaman daha da acılı olacaktır. Ağda yaparken küçük parçalar halinde yaptığınız zaman acının da boyutunu azaltmış olursunuz.

 Ağdayı spatula ile sürün

Ağda bölgesinin temiz olması kadar ağdayı süreceğiniz spatulanızın da temiz olması gerekir. Metal bir spatula asla kullanmamalısınız onlar ısıyı daha fazla ileteceği için canınızı yakabilir.

Ağdayı ince bir kat halinde sürün

Ağdayı sürerken süreceğiniz yön önemlidir tüylerinizin çıkış yönüne doğru ince bir tabaka halinde sürmeniz gerekir. Eğer ki kalın bir şekilde sürerseniz o zaman çekilmesini daha güç bir hale dönüştürebilirsiniz.

Bu makalemizde genital bölgeye ağda yapmanın püf noktalarını sizlere anlatmaya çalıştık. Ancak evde yapmak sizi endişelendirirse o zaman kuaföre giderek bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Yorumlar

Hemen Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.