Gözaltı Çizgilerinden Doğal Yoldan Kurtulmak

Gözaltı Çizgilerinden Doğal Yoldan Kurtulmak

Admin
Temmuz 14, 2017

Şimdilerde en çok soruların başında “Gözaltı çizgilerinden kurtulmanın doğal bir yolu var mı?” cümlesi geliyor. Özellikle de eskilere göre gelişen kozmetik ve estetik girişimler bu soruları bayanların sıklıkla sormasına olanak sağlıyor. Eskilere göre papaya bitkisinin içerisinde bulunan bir enzimin deri hücrelerinin üst bölgesini soyan doğal bir asit olduğudur. Bu sayede gözaltı bölgesindeki çizgiler daha belirsiz bir hale getirilebiliyor.  Bunun için yapmanız gereken şey papaya bitkisini aldıktan sonra onu ezerek bir püre haline getirmeniz ve yüzünüze uygulamanız. Bunun için 10 dakika boyunca yüzünüzde bekletmeni yeterli olacaktır.  Bir diğer soru ise “Yüzümdeki yağlı bölgelerle nasıl mücadele edebilirim?” sorusudur. Bunun için size önerimiz ise bir gün içerisinde iki kez bir dilim elmayla bu bölgeleri ovalamanız. Daha sonrasında ise soğuk su ile yıkayabilirsiniz.  Gözaltı çizgileri diye başladık ancak yüzümüzün bizim için önemli olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla her gün ona majkyaj yaparak bir anlamda da onun hızlı yaşlanmasına eşlik ediyoruz. Bazı ciltlerin yağlı olması üzerine yapmış olduğumuz makyajında istediğimiz şekildeki sonucu alamamamızı sağlıyor. Bu durumda da yüzümüze yaptığımız makyaj sanki yamalıymış gibi bir hal alıyor.

Soğuk Suyla Duş Almanın Faydaları”  başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Peki, yamalı makyaja nasıl engel olabilirsiniz?

Biraz önce bahsettiğimiz gibi yüzünüze uygulamış olduğunuz makyaj başka bir bölgeye doğru kayıyorsa o zaman sizin de yüzünüz yağlıdır. Bu nedenle de yüzünüzün ilk önce yağını almanız gerekiyor. Makyaja başlamadan önce yüzünüzü ıhlamur suyu ve de çay ağacı yağını karıştırarak pamuk yardımıyla silin. Bu sayede makyajınızın da kaymadığını görebilirsiniz.

 “Kırışıklıklarımdan kurtulmak için banyo işe yarar mı?”

Kırışıklıklardan kurtulmak için banyonun iyi geldiğini bizler eski çağlardan beri biliyoruz. Özellikle de bitkisel banyoların bu konuda çok işe yaradıkları ortada. Mesela banyo yaparken suyun içerisine birkaç tane gül ve mürver çiçeği taçyaprağı ile birkaç damla rezene yağı ekleyin. Bütün endişeleriniz ve kırışıklıklarınız akıp gitsin.

Yüzümüz bizim için çok önemlidir. Bu yüzden de gece ve gündüz ona göstermemiz gereken ilgiyi hiçbir zaman kesmemek gerekir. Eğer ki siz gereken ilgiyi keserseniz o da size küsecek ve erken yaşlanmaya başlayacaktır.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.