Gül Suyunun Cilde Faydaları

Gül Suyunun Cilde Faydaları

Admin
Haziran 30, 2017

Saçlarınız kadar en az cildiniz de dış etkenlere maruz kaldığı için deformasyona uğrar. Bunun için cildinize beklediği ve hak ettiği önlemi mutlaka almak durumundasınız.  

Gül Suyunun Cilde Faydası

Gülsuyu mükemmel bir temizleyicidir. Bu yüzden de cildinizde biriken kir ve yağları temizleyip gözeneklerin açılmasını sağlar. Fakat kullandığınız gülsuyunun mutlaka saf olması gerekir. Yağlı ciltlerin en büyük problemlerinin başında kolay sivilceleniyor olmasıdır. Bu nedenle de gülsuyu aknelerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Gün içerisinde çevreninde vermiş olduğu zararlardan dolayı cildiniz kirlenir ve yorulur. Yorgun olan bu ciltte nefes alamaz ve gözeneklerin tıkanması sağlanır. Bunun sonucunda da cildiniz üzerinde akne ve de lekelenmeler oluşmaya başlar.

Bunun önüne geçmek sizin elinizdedir. Cildinize doğru bir şekilde nefes aldırmak için temizlik önem taşır. Gülsuyu organik olduğu içinde hem ekonomik hem de en kolay yoldur. Üstelik evinizde de istediğiniz zaman gülsuyu yapabilirsiniz. Örneğin 5-6 adet gül yaprağını 1 litre suyun içerisinde koyarak kaynatın arkasından da soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra gül yapraklarını süzüp bir şişe içerisinde muhafaza edin. İsterseniz yaz aylarında kaynatmadan güneş ışığında birkaç gün beklettikten sonra da aynı sonucu alabilirisiniz. Gözeneklerin sıkıştırılması ve cildinizi ışıl ışıl bir hale gelmesi için sağlıklı bir yöntemdir.

Gül Suyunun Saçlara Faydası

Evinizde hazırlamış olduğunuz gül suyunun aynı zamanda saçlarınızı besleyerek daha sağlıklı olmasına neden olur. Boya ve diğer işlemler saçların da yıpranmasına sebebiyet verir. Saçların parlaklığına ve sağlığına zarar veren bu uygulamaların etkilerinden korunmak ve etkilerini en aza indirgemek için gül suyu bir şifa kaynağıdır.

Gül suyu ile yıkanan saçlar hem daha sağlıklı hem de daha parlak olacaktır. Yine saç dökülmesi sorunu yaşayanların da bu sıkıntıları için uzmanlar gül suyunu önermektedir. Hafta da birkaç kere saçlarınızı gül suyu ile yıkamak hem daha sağlıklı uzamasına yardımcı olacak hem de dökülme, kırık gibi sorunlarında giderilmesini sağlayacaktır. Saçlara parlaklık katarak, kepek ve yağlanma gibi sorunlarında ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.