Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Admin
Ağustos 14, 2017

Yaz aylarında cildinizi korumadan uzun süre güneş altında kalmanız ciltte lekelerin oluşmasına neden olmaktadır. Özellikle hassas ciltlerde bu lekeler koyu kahverengi ve oldukça belirgin olarak ortaya çıkmaktadır. Zamanla hoş olmayan bir görünüm kazanması nedeniyle özellikle bayanları rahatsız etmektedir. Güneş lekelerinden kurtulmak için çok masraf yapılmasına gerek yoktur. Evde uygulayacağınız doğal yöntemlerle kısa sürede güneş lekeleri nasıl geçer sorusuna yanıt bulmaktasınız.

Evde Güneş Lekeleri İçin Çözümler

Güneş lekeleri oluşmadan önce alacağımız bazı tedbirler bulunmaktadır. Daha en başında leke oluşumunu önlemek en doğru yollardan biridir. Öncelikle dışarı çıkmak istediğimiz durumlarda cilt yapınıza uygun güneş kremi kullanmalısınız. 2-3 saat içinde güneş kremi yenilemeniz gerekmektedir. Cilt tipinize uygun olan krem seçimi yapmanız gerekmektedir. Öğle saatlerinde mecbur olmadıkça dışarı çıkmanız tavsiye edilmez. Ayrıca kıyafetlerinizin de güneşten korunmanız için uygun olması ve başınızda şapka olması da önemlidir.

Güneş lekeleri nasıl geçer sorusuna yanıt arayanlar için lekeler oluştuktan sonra yapmanız gerekenler şunlardır;

  • Büyük ve koyu renkli lekelerin oluşması halinde yapmanız gereken lazer tedavi uygulamasıdır. Uzman hekimlere başvurarak lazer tedaviyle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Daha basit lekeler için maydanoz maskesi uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken yarım demet maydonozu iyice ezmek ve üzerinde bir yemek kaşığı yoğurt ve 1 dilim limon eklemektir. Cildinizde lekelerin olduğu bölgeye sürerek 45 dakika bekledikten sonra bol suyla yıkayabilirsiniz. 3 gün arayla uygulamanız halinde kısa sürede etkisini görebilirsiniz.
  • Karbonatlı maske yardımıyla da güneç lekelerinden kurtulabilirsiniz. 1 çorba kaşığı yoğurdun içine yarım tatlı kaşığı karbonat dökerek karıştırın. Lekelerin üzerine iyice yaydıktan sonra 10 dakika bekleyip yıkayın. Haftada sadece defa uygulamanız gereken bir yöntemdir.
  • Yoğurt maskesinde de 1 yumurta akını köpük olana kadar karıştırmanız gerekmektedir. 1 yemek kaşığı süzme yoğurdu üzerine ilave ederek 3 damla limon suyu ekleyerek elde ettiğiniz karışımı lekelere sürmeniz gerekmektedir. Cildinizde kuryana kadar bekledikten sonra bol suyla yıkayın. 4 günde bir uygulayarak 15 gün ara verip tekrar uygulayabileceğiniz bir yöntemdir.

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? adlı makalemiz için tıklayın >

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.