Hamile kalmak için doğum kontrol hapı ne zaman bırakılmalı

Hamile kalmak için doğum kontrol hapı ne zaman bırakılmalı

Admin
Mart 30, 2017

Dünya çapında en çok tercih edilen doğum kontrol yöntemlerinden biri, doğum kontrol hapı kullanmaktır..Eşinizle hem fikirsiniz ve hamile kalmak istiyorsunuz ve doğum kontrol hapı ne zamanmı bırakılmalı sorusunu sizler için araştırdık.

 

DOĞUM KONTROL HAPI NE ZAMAN BIRAKILMALI?

Önceki dönemlerde, doktorlar hamile kalmayı denemeden en az 2 ila 3 hafta önce doğum kontrol hapının bırakılması gerektiği görüşündeydiler. Günümüzde doktorlar doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra beklemek için bir neden olmadığını düşünmekteler.Doğum kontrol hapını kullanmayı bıraktıktan sonra gebe kalmayı deneyebilirsiniz. Ancak, bazı sağlık sorunlarının farkında olmalısınız. Eğer adet kanaması devam ediyorsa veya adet tahrişini önlemek için, elinizdeki paketi tamamlamanız gerekir.Hamile kalmaya çalışmadan önce sağlığınız hakkında doktorunuza danışmalısınız.Hamile kalmayı denemeden önce adet döngüsünü beklemek daha iyidir.

 

DOĞUM KONTROL HAPINI BIRAKTIKTAN NE KADAR SÜRE SONRA HAMİLE KALIRIM?

Gebe kalma süresi, sağlık durumuna göre değişir.Hamile kalmanız için gereken süre doğum kontrol hapı tarafından değil, doğurganlığınız tarafından belirlenir. Doğum kontrol hapını kullanmayı bıraktıktan hemen sonra gebe kalabilirsiniz. Ya da, yumurtlama başlamadan önce birkaç ay beklemek zorunda kalabilirsiniz. .

 

YUMURTLAMAYI TAKİP EDİN:

Muhtemelen hamile kalmak için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Ancak, biyoloji aceleye gelmez. Bazı kadınlar doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra hamile kalmaları birkaç ay sürebilir. Yumurtlama döngünüzü takip ederek, hamile kalma şansınızın en yüksek olduğu zamanları öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.