Hamilelik Sonrası Cilt Lekelerinden Kurtulun

Hamilelik Sonrası Cilt Lekelerinden Kurtulun

Admin
Mayıs 26, 2017

Eğer ki cilt konusunda şanslı grup içerisinde yer almıyorsanız o zaman bir takım önlemleri de kendinizin alması gerekiyor. Örneğin cilt kuruluğu karın çatlağı ya da cildinizde lekeler varsa o zaman bu durum sizin kapınızı doğum sonrasında çalabilecektir.

İLK SEBEP HORMONLOR

Gebelik döneminiz içerisinde cildiniz yağlanıyor ve de akneli bir hal alıyorsa o zaman  doğumdan sonra pul pul dökülmeler meydana gelebilecektir. İşte bu durum hormonların etkisiyle gelişen bir olaydır.  Doğum ciddi bir süreçtir. Nasıl ki bir annenin doğumundan sonra toparlanmaya ihtiyacı varsa cildinizin de aynen bu şekilde zamana ihtiyacı vardır bu nedenle de biraz sabırlı olmanız gerekir.

Hamileliğiniz sırasında cildiniz yağlı ve akneli bir hal aldıysa veya doğumdan sonra kuruyup pul pul olmaya başladıysa bunun sebebi hormon denge değişiklikleri... Doğumdan sonra nasıl ki vücudunuzun toparlanmak için zamana ihtiyacı varsa, cildinizin de buna ihtiyacı var. Biraz sabır...

BU DURUMDA NE YAPABİLİRSİNİZ?

Cildinizde bir takım sorunlar yaşıyorsunuz diye aynalara da küsmenize gerek yok çünkü eski parlaklığına ve kusursuz görünümüne de yeniden dönebilirsiniz bunun için bir desteğe ihtiyacınız var. Destek ise elbette ki kozmetik ürünlerden gelecektir.

Gebelik lekeleri

Gebelik döneminde görülen lekelenmeler normal bir cildin daha koyu ve de yamalı bir şekilde görünmesine neden olacaktır. Gebelik döneminde görülen lekelerin bazen birkaç ay sonrasında kendiliğinden geçtiği görülmüştür ancak bu durumdayken biraz güneşten uzak durmanızda fayda var çünkü kendilerini daha da çok belli etmeye başlayacaklardır. İlk şartımız yüksek koruyuculu güneş kremleri kullanmanız olacaktır bunun yanı sıra lazerli tedavi düşünülebilir ancak lazere karşıysanız o zaman kimyasal deri soyma işlemleri de size çözüm olarak önerilerimiz arasındadır.

Akne

Akneler doğumdan sonra en çok sıkıntı çıkaran sorunlardandır. Özellikle de annenin cildi bu dönemde daha fazla yağlanacağından aknelerin görülme sıklığı çok olacaktır. Size düşen ise aknenizi asla sıkmama bunun yanı sıra yağsız cilt temizleme ürünlerini ve kremlerini kullanabilirsiniz.

 

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.