Hassas ciltler için tavsiyeler

Hassas ciltler için tavsiyeler

Admin
Mayıs 04, 2017

Unutmayın, güzellik için sağlık feda edilmemeli. Yeni bir ürün kullanacağınız zaman mutlaka kulak arkası gibi bir bölgenizde test edin. En az 24 saat cildinizin ürüne vereceği tepkiyi gözleyin. Kızarıklık ya da başka bir problem oluşmazsa ürünü kullanın. Eğer çok hassas bir cildiniz varsa aynı testi bir kez de göz çevrenizde yapın.

Hipoalerjenik ibaresine aldanmayın

Üzerinde hipoalerjenik yazıyor diye her ürünü almayın. Hipoalerjenik olduğu iddia edilen bir ürün de cildinizi tahriş edebilir. Bu tarz ürünleri de kullanmadan önce mutlaka test edin.

Cildinizi mutlaka nemlendirin

Her sabah ve akşam mutlaka cildinize nemlendirici ürün uygulayın. Doğru ve yeterli nemlendirme cildinizde koruyucu bir tabaka oluşturur, çevresel faktörlerden korur.

Ürün etiketlerini okuyun

Bilgi güçtür, ürün etiketlerini okuyarak kendinizi koruyun. Paraben ve yapay esanslar içermeyen ürünleri tercih edin. Ürünün içeriğinde on çeşitten az kimyasal madde bulunmasına dikkat edin. Ürünün formülünde ne kadar çok madde varsa tahriş etme riski o kadar yüksektir.

Yüzünüzü temiz tutun

Günde en az iki kez yüzünüzü yıkayarak gözenekleri temiz ve açık tutun. Hassas ciltlere uygun temizleyici jeller seçin. Yıkarken yüzünüze hassas davranın, yumuşak hareketlerle yıkayın.

Abartısız bir cilt bakımı yeterlidir

Hassas ciltlere uygun bir temizleyici jel, nemlendirici ve güneş kremi cilt bakımı için yeter de artar bile.

Kozmetik ürünlerini dikkatli seçin

Hassas bir cildiniz varsa makyaj malzemelerinizi dikkatli seçmelisiniz. Kimyasal içermeyen mineral pudra kullanın. Su geçirmez maskaraları tercih etmeyin. Likit eyeliner yerine göz kalemi kullanın. Zamanı geçmiş, bayat makyaj ürünlerini kullanmayın. Makyaj fırçalarınızı sık sık temizleyin.

Güneş kremini ihmal etmeyin

Yılın her döneminde 30 faktör ve üzeri uygun bir güneş kremi kullanın. Güneşin zararlı ışıklarından korunmak cilt bakımı için en önemli kuralıdır. Zinc oxide ve titanium dioxide gibi fiziksel olarak aktif içeriği olan güneş kremlerini tercih edin, kimyasal içerikli güneş kremlerinden uzak durun.


 

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.