Hindistancevizi yağlı kahve: hem sağlık, hem keyif

Hindistancevizi yağlı kahve: hem sağlık, hem keyif

Admin
Mart 09, 2017

Bu yağı tüketmenin en pratik yollarından birisi de günlük olarak kahveyle birlikte tüketmek. Yoğun günlerde besleyici özelliği ile bu kahve tek başına kahvaltı yerini tutabilir.

Hindistancevizi yağının faydaları

Hindistancevizi yağı yoğun miktarda laurik asit içerir, anne sütünde de bulunan bu madde pek çok diğer faydasının yanı sıra antiviral, antifungal ve antibakteriyel özelliklere de sahiptir. Hindistancevizi yağı bağışıklık sistemini güçlendirir, ayrıca Alzheimer hastalığından kalp ve damar hastalıklarına, yüksek tansiyona pek çok rahatsızlığın önlenmesinde etkilidir. Tip 2 diyabetin önlenmesinde hindistancevizi yağının olumlu etkileri üzerine de çalışmalar yürütülmekte. Kozmetik sektöründe ve cilt bakımı için de hindistancevizi yağı gün geçtikçe daha yaygın şekilde kullanılıyor.

Hindistancevizi yağı kahvede nasıl kullanılır?

Hindistancevizi yağlı kahve ile güne gerekli olan enerjiyi alarak, canlanmış şekilde başlayabilirsiniz. Ayrıca hoş kokusu ve lezzeti ile de keyifli bir içim sunar. Günde iki fincana kadar tüketebileceğiniz bu kahveyi bir fincan kahveye bir ya da iki yemek kaşığı hindistancevizi yağı ile hazırlayabilirsiniz. Damak tadınıza ve sağlık durumunuza göre hindistancevizi yağını azaltabilir ya da günlük dört kaşığa kadar çıkartabilirsiniz. Dilerseniz yağı blender ile köpürterek yoğun bir kıvam da elde edebilirsiniz. Vücutta yağ yakımını hızlandıran, enerji veren kahveniz aynı zamanda mutfağınızı tropikal bir cennet gibi kokutacak. Bu sayede güne keyifle başlayacaksınız.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.