İstenmeyen Tüylere Lazer Epilasyon Etkisi

İstenmeyen Tüylere Lazer Epilasyon Etkisi

Admin
Nisan 03, 2017

Kadınlar olarak cilt bakımı ve vücut bakımı gibi konularda birçok farklı çözümler ve farklı alternatifler mevcut. Günümüzde geçmiş dönemlerden gelen ağda ,tüy dökücü kremler ve tüy alıcı makinalar mevcut. Sizler için bahsedeceğimiz konu istenmeyen tüylere kökünden son veren lazer epilasyon ,yakın zamanımızın devrim niteliğinde çözümlerinin başında gelmekte. Lazer epilasyon hakkında genel bilgileri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

Lazer Epilasyon Nedir

Ağda,epilasyon makinesi,çımbız,tüy dökücü ürünlerin geçiçi olarak yok ettiği istenmeyen tüylere ,lazer yöntemini kullanarak kalıcı çözüm üreterek kökünden köreltme ve yok etme yoludur. Ülkemizde Lazer epilasyonla birçok kişi istenmeyen tüylerden başarı ile kurtulmuştur.

 

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

3 hafta öncesinde istenmeyen tüyün kökünde alınmaması istenir.

2 haftaya öncesine kadar solaryum ve güneşte kalınmaması önerilir.

İstenmeyen tüylerde sarartma yapılmaması önerilir.

İstenmeyen tüylerin oluşturduğu bölge makyajsız ve temiz olmalı.

6 ay içinde roaccutane yapan bayanlara bu işlem uygulanamaz

 

Lazer Epilasyonun Uygulanabileceği Bölgeler

Sırt

Koltukaltı

Genital bölge

Bacak

Kalça

Göbek

Gögüs uçu

Bikini bölgeleri

 

Lazer Epilasyon Faydaları ve Zararları

Faydaları uzun süreli veya kesin çözüm olarak istenmeyen tüylerden kurtulma. Olası istenmeyen tüylerin çıkması durumunda bile minimum seviye ve saydam renkde uzayacaktır.

Dezavantajları yönünden bakıldığında yapılan lazer tedavisinin ilerleyen dönemlerde oluşabilecek yan etkisi hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Uzman eller tarafından yapılmayan lazer epilasyon cilt üzerinde yanıklara ve bozukluklara sebep olabilmektedir. Cildinize yeterli gelecek olan seans uzmanlar tarafından belirlenemeyebilir. Maliyet anlamında ve epilasyon seansı anlamında sayılar artabilir

 

Editör önerisi

Epilasyon biz bayanların gençlik dönemlerimizin bakım ve kalıcı çözüm üretme yöntemi,yaşlılık döneminin olmazsa olmazıdır.

 

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.