Kalça Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Kalça Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Admin
Eylül 13, 2017

Bölgesel kilo vermek özellikle son derece zor olduğu için bölgesel fazlalıkları vermek için sıkılaşma hareketleri yapmak gerekr. Kalça ve bacak bölgesinde fazlalıkları olan kadınlar bu bölgeler için bir çok egzersiz hareketi yapabilir. Önemli olan istikrar sağlamak ve düzenli egzersizi benimsemektir. Kalça sıkılaştırma nasıl yapılır sorusu için internette çok fazla egzersiz bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Bu egzersizleri gösterildiği takdirde yaparsanız siz de vücudunuzun fitleştiğini hissedeceksiniz.

Evde hiç bir ekipmana ihtiyaç duymadan bu hareketleri yapabileceğiniz için kısa sürede egzersize başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bunun için bir zaman ayırmanız ve istikrarlı olmanızdır. Bel ve kalça bölgesinin orantılı olması fiziksel anlamda vücudu daha güzel gösterirken hem de özgüveni arttır ve daha fit olmanızı sağlar. Bu aynı zamanda sizi orantılı yapacaktır ve bacak sağlığınız için de önemlidir.

Egzersiz Yapacağınız Zaman Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Eğer daha orantılı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız egzersiz yapmaktan ziyade bazı alanlara özellikle dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Bunlardan biri de beslenmedir.  Düzensiz bir beslenme alışkanlığınız varsa bunu düzene sokmak için öncelikle yağsız ve sağlıklı besinlerle yeme alışkanlığınızı şekillendirmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü düzgün ve sağlıklı bir bedene kavuşmak için egzersiz başlı başına yeterli olmayacak ve kaliteli dinlenmekle beslenme alışkanlığınıza dikkat etmeniz gerekecektir.

kalça egzersizleri

Kalça Sıkılaştıran Lunge Egzersizi Nasıl Yapılır?

Öncelikle kalça sıkılaştırma nasıl yapılır sorusu için önerebileceğimiz bir çok egzersiz modeli vardır ve bunlardan biri de lunge egzersizi hareketidir. Bunun için bacaklarınızı omuz genişliğinde açmalı ve ayakta açı kbir şekilde durmalısınız. Beliniz de dik olmalıdır.

Ardından bir bacağınızla ileriye doğru büyük bir adım atmalısınız. Bu esnada arkada bacağınız sabit kalmalı. Beliniz dik pozisyondayken ileri doğru bükmeli ve büyük bir adım atmalısınız. Arkadaki bacağınızın diz kısmı yere değene kadar bu bükme hareketini yapmalısınız. Aynı anda vücudunuz da aşağıya inmeye devam etmelidir. 1-2 saniye kadar pozisyonda sabit kaldıktan sonra başlangıç halinize geri dönebilir ve bu hareketin tekrarlarını da her geçen gün biraz daha arttırabilirsiniz.

kalça egzersizleri 2

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.