Karın Bölgesi Yağlarından Kurtulmada Küçük Öneriler

Karın Bölgesi Yağlarından Kurtulmada Küçük Öneriler

Admin
Temmuz 01, 2017

Biz kadınların günümüzden en önemli sorunlarının başında kilo vermek bulunmakta. Kilo vermek sözde kolay ama uygulamada malesef hepimizin aynı özveriyi gösterebildiğimiz bir eylem olarak gözükmemekte. Sabah başlanan ama akşamı göremeyen yemeden içmeden kesilmeler, sosyal medya yada uzman diyetlerine başlamak ama bitiremeden obeziteye geri dönmek, sporlara bir azim ile başlamak ama belli bir süre sonra gerçek yada değil farklı gerekçeler gösterek ipin uçunu kaçırmak bizleri psikolojik olarak yıprattığı gibi sağlık anlamında olumsuz etkilere yol açmakta. Basit düşünüldüğünde hergün geriye attığımız ''yarın başlarım, benim yapım bu, beni beğenen böyle beğeniyor, bizde genetik, ne yesem yarıyor'' gibi kelimeler es geçtimiz bu durum ilerde malesef başımızı ağrıtabilir. Zaman en kıymetli kriter hayatımızda bir daha dönemeyeceğimiz yaşlarımaza bakarken geleceğe umutla ve sağlıkla bakalım. Karın bölgesi yağlanmada en büyük duyduğumuz sıkıntıların başında gelmekte. Karın bölgesi yağlarından kurtulmada küçük ve basit önerileri sizlere sunuyoruz. Bugünü milat kabul ederek yeni hayatınıza ''merhaba'' demelisiniz.

 

Su tüketimini arttırın:

Kilo-boy indeksi birçok gerçeği yüzümüze acı bir şekilde vurmuş olsa da bölgesel yağlanmalarda bu bilgi bizleri az-çok yanıltabilmekte. Sizlerin günlük su tükeminizi artırmanız kilo vermenizde önemli bir etken. Sizleri abartılı rahatsız etmeyecek şekilde(öncelikle kişi kendini bilmelidir) su tüketimini yapmalıdır. Uzmanlar kilo vermek isteyenlere  günlük 1,5-3 litre arası su tüketimini önermektedir.

 

Stres yönetimini elinizde tutun:

Dünyanın tek sorunu ve derdi sizde gibi görmeyin. Yaşadıklarınız çok büyük ve o gün için kabul edilemez durumlar olabilir ama geleceğin güzel ve bugünlerinde önceki yaşadığınız sorunlar gibi bir anı yada durumdan ibaret olduğunu düşünün. Stres Kortizon hormonunun çok çalışmasını sağlayarak kilo almanızı ve yağ üretimini arttırır.

 

Bölgesel çalışma yapın:

Karın ve bel bölgeleri için yapabiliyorsanız mekik yada yanlara belirli periyotlarla eğilme hareketi yapın.

 

C vitamini tüketimini arttırın:

Çoğumuz hamur işi ürünleri seviyoruz. Türk mutfağının genişliği ve özel gün etkinlikleri bizleri bu ürünlerle sürekli karşılaştırmakta. Yiyecek ihtiyacınızı hamur işleri yerine c vitamini tüketimini kullarak değerlendiri. Kortizon hormonu ve stres içinde etkili vitamin abartılmadan tüketilmelidir.

 

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.