Kırışıklıklara Son Vermek İçin Önemli Yiyecekler

Kırışıklıklara Son Vermek İçin Önemli Yiyecekler

Admin
Ağustos 07, 2017

Kırışıklıklara son vermek için tüketebileceğiniz yiyeceklere konulu yazımıza başlamadan önce size tavsiyemiz su tüketiminize dikkat etmenizdir. Çünkü su vücudun nem dengesini ayarlar ve tüm organların ve metabolizmanın düzgün bir şekilde çalışmasını sağlar. günde içeceğiniz 3 litre su ile ihtiyacınız olan cildinizdeki elastiyeti de kazanabileceksiniz.

KIRIŞIKLIK AZALTAN YİYECEKLER

 1. Avokado

Avakadonun cilt üzerindeki etkisi uzun yıllardan beri biliniyor. Bu nedenle de özellikle piyasadan satın alacağınız bakım kremlerinin içeriğinde avakado olmasına önem vermelisiniz. Bu hatta bir çok kremde de vardır. Bu nedenle de tüketimi kolay olan avakadoyu sık yemeniz halinde cildinizdeki kırışıklıklardan da zaman içerisinde kurtulduğunuzu görebileceksiniz.

2. Domates

Domatesi genelde her öğünde tüketebilirsiniz ancak kullandığınız alanları daha da artırmanız halinde C vitamini yönünden de zengin beslenmiş olursunuz. Domates cildin genç ve diri görünmesine yardımcı olur. Güneşin zararlı ışınlarından da cildinizi koruyacaktır.

3. Somon Balığı

Somon mükemmel bir kırışıklık önleyicidir. İçeriğinde yer alan Omega 3 nedeniyle en iyi kaynaklardan birisi olarak gösterilir. Omega 3 cildinizi nemlendirir ve de erken yaşlanmanın önüne geçer.

 4. Dut, Böğürtlen, Çilek, Yaban Mersini

Cildin dokusunun korunmasını kılcal damarlar sağlar bu nedenle de dut böğürtlen,çilek,yaban mersini gibi meyveler kan dolaşımını artırdığı için cildinizin daha geç yaşlanmasına neden olur. Bu meyvelerin bir özelliği de antioksidan içeriyor olmasıdır bu sayede ciltteki serbest olan radikallere karşı direnç kazandırırlar.

Boyunda Oluşan Kırışıklıklar Nasıl Giderilir? isimli makalemizi de okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.