Küçük evinizi nasıl spor salonuna dönüştürürsünüz?

Küçük evinizi nasıl spor salonuna dönüştürürsünüz?

Admin
Haziran 08, 2017

Egzersizlerinizi evde yapmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz ancak bazı küçük apartman daireleri bunun için çok uygun olmayabilir. Küçük bir alanda yaşıyorsanız bu alanı daha egzersiz dostu hale getirmek, günlük egzersizlerinizi yapabileceğiniz bir köşe oluşturmak için bazı şeyler yapabilirsiniz. Evinizin durumuna göre bu kahve masanız ile buzdolabınızın arası bile olabilir, yeter ki siz isteyin!

Doğru mobilyaları ve doğru egzersiz ekipmanını seçmelisiniz. En küçük apartman dairelerinde bile zevkle egzersiz yapabilmek için önerilerimize kulak verin.

Mobilyalarınız taşınabilir olsun

Evinizde egzersiz için ayrı bir oda açamayabilirsiniz anacak eşyalarınız, örneğin masanız kolayca taşınabiliyorsa egzersiz yapacağınız zamanlarda kendinize kolayca yer açmanız mümkün. Bunun için bazı eşyalarınıza tekerlek takmayı deneyebilirsiniz, böylece vakit kaybetmeden kolayca bir yerden bir yere taşıyabilirsiniz. Tekerlek seçerken kilitlenebilir tipte olmasını ihmal etmeyin, yoksa tekerlekli eşyalar kayıp kazalara yol açabilir.

Duvarlardan faydalanın

Duvarlarınız sadece sanat eserlerini, süs eşyalarını sergilemek için değildir. Duvarları egzersizleriniz için de kullanabilirsiniz. Pek çok egzersiz hareketi, örneğin squat, duvardan destek alarak yapılabilir.

Destek için sandalye kullanın

Egzersizlerinizde mobilyalarınızı da kullanabilirsiniz, pahalı egzersiz aletleri almanıza gerek yok. Örneğin evinizdeki sandalyeyi bale barı gibi kullanmanız ya da çeşitli egzersiz hareketlerinde sandalyeden destek almanız mümkün. İnternette sandalyede yapılan pek çok egzersiz bulabilirsiniz.

Direnç bantlarını (resistance band) deneyin

Direnç bantları küçük yerlerde yapılan egzersizler için çok kullanışlı olabilir. Bunları oldukça ucuza temin edebilir ve yer kaplamaması sayesinde en küçük evde bile kolayca saklayabilirsiniz. Direnç bantları oturarak ya da ayakta yapılan pek çok egzersiz hareketinde kullanılabilir.

Teknolojiden faydalanın

İnternette çok sayıda egzersiz videosu mevcut, bunları TV ya da bilgisayarınızda oynatıp video ile aynı anda hareketleri yapabilirsiniz. Dilerseniz egzersiz DVD’leri de satın alabilirsiniz. Egzersiz yaparken motive edici, hareketli müzikler açmayı unutmayın. Ayrıca akıllı telefonlar ve tabletler için artık çok sayıda fitness uygulaması mevcut, bunlar oldukça kapsamlı ve eğer ciddiye alırsanız sizi sanki diyetisyen ve spor salonuna gidiyormuş kadar disiplinli bir sürece sokabiliyorlar. Sworkit, MyFitnessPal, Virtuagym Fitness, Google Fit, 7 Dakika Egzersiz gibi uygulamaları deneyebilirsiniz.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.