Pazartesi, Nisan 22, 2019
Metabolizmayı Hızlandırma Yöntemleri

Metabolizmayı Hızlandırma Yöntemleri

Admin
Nisan 14, 2017

Mevsim geçişleri ile beraber bizlerde kilo anlamında değişiklik gösterebiliyoruz.Kış aylarında hava şartlarının olumsuzluğu bizleri sağlıklı yürüyüş yada spor yerine evimizde ve cafelerde oturmaya yönlendirmektedir.Yaz dönemi gelirken metabolizmamızı hızlandıracak bilgilerle sizlerde zayıflayabilirsiniz.

 

Metabolizma hızlandırma yöntemleri :

Uyandıktan 1 saat sonra kahvaltı edin ve ara öğünleri aksatmayın : Düzenli beslenmek metabolizma hızlandırmak için önemli bir durumdur. Kahvaltıda şekerli ve yağlı gıdalardan uzak durmalısınız. Kahvaltınızının içeriğinde yumurta, peynir, süt , tam tahıllı ürünleri, mevsim yeşillikleri ve mevsim meyveleri içermesi gerekiyor. Kahvaltı sonrası ara öğün beslenmesi metabolizma hızlanmasında önemlidir. İki ana öğün arası 4-5  saat olarak tutulmasında fayda vardır.

Şekerli gıda ve hamur işlerine son verin : karbonhidrat içerikleri ve kalori yükleri yüksek olan bu besinlerin tamamına yakını vücudunuzda yağ olarak depolanıyor. Şekerli gıda ve hamur yerine mevsim meyvelerinden 1 porsiyon elma,portakal ve kivi tercih edilebilir.

Su tüketin : Alınan su vücud içinde oluşabilecek yağ birimini düşürecektir. Su tükeminizi günlük yoğunluk sebebiyle takip edemeyebilirsiniz.Sizlere önerimiz litre miktarı belli şişeleri tercih etmeniz yada telefona yüklenebilen su içme uygulamaları ile tüketiminizi aksatmamanız.

 

Tuz miktarınızı düşürün : Günlük tuz kullanımını minimize edin. Günlük 1 çay kaşığı tuz kullanılabilir.

 

1 fincan tarçınlı, limonlu zencefil çayı : Zencefil ve tarçın tüketimi vücud ısını arttırarak metabolizma hızlanmasına yardımcı olmaktadır.

 

Yeşil Çay için : Günde 1 fincan yeşil çayı demleyerek içebilirsiniz. Yeşil çay metabolizmanın hızlanması ve iştahın azalmasında yardımcı oluyor.

.

Hareket edin : Gün içinde  40 dk yürüyüş yaparak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.