Nasıl Yapıyorlar? Daima enerji dolu olan insanların sırları

Nasıl Yapıyorlar? Daima enerji dolu olan insanların sırları

Admin
Nisan 11, 2017

İşte enerjik bir insan olabilmek için bazı püf noktaları:

1. Sabah Ritüeli Oluştururlar

Bazı insanlar hiç sabah insanı değildir. Saat 11.00'de hatta 16.00'da güne başlayabilen insanlar da vardır. Ancak kabul etmek gerekir ki erken kalkan yol alır. Güne erken ve enerjik başlamak başarılı, verimli bir gün için önemlidir. Bunun için bir sabah ritüeli geliştirin. Bu gün içinde yapacaklarınızın bir listesi olabilir, yürüyüşe çıkmak olabilir, size o gün için bir amaç kazandıracak ve enerji verecek herşey olabilir.

2. Egzersiz Yaparlar

Egzersiz beyninizi tazeler, endorfinlerin serbest bırakılmasını tetikler, stresi ve kaygıyı azaltır. Sonuç? Daha mutlu, daha üretken ve enerjik bir yaşam.

3. Kaliteli uyku uyurlar

Uykusuzluk ciddi bir problemdir ve sürekli hale gelirse ciddi sağlık sorunları yaratabilir. Günü yorgun geçirmek istemiyorsanız, iyi bir motivasyon ve enerji için kaliteli uyku şart. Uykuyu sürekli haftasonuna erteleyemezsiniz. Bunun yerine, her gece iyi bir uyku çekmeye odaklanın. En az altı ya da sekiz saat uyumayı amaç edinin ve sabah en geç 10.00 gibi uyanmaya çalışın. Kaliteli bir uyku sadece uzun saatler uyumayı değil, her gün aynı saatlerde yatıp kalkmayı ve güne erken başlamayı da kapsar.

4. Dağınıklıktan kaçınırlar

Dağınık bir ev veya iş ortamı dağınık bir zihin anlamına gelir. Düzenli ve temiz bir ortamda yaşamak motivasyon için önemlidir.

5. Farkındalıklarını geliştirirler

Motivasyonu yüksek, enerjik insanlar kişisel gelişimleri için yatırım yapar, farkındalıklarını artıracak kitaplar okur veya kurslara, grup çalışmalarına katılırlar. Bu çalışmalar yaşam enerjinizi artırdığı gibi ufkunuzu da genişletir.

6. Eğlence için zaman ayırırlar

Eğlenceye zaman ayırmak, neşeli ve oyuncu bir kişilik enerjik insanların ortak özelliklerinden birisidir. Sürdürülebilir bir motivasyon için dinlenmeyi ve eğlenmeyi de bilmek önemlidir. Sürekli görev bilinci ile yaşanan bir hayat eninde sonunda insanı sıkar. O yüzden arada mola verip eğlenmeye, sevdiğiniz şeyleri yapmaya özen göstermelisiniz.

7. Gerektiğinde durmayı bilirler

Zaten yoğun bir programa eklemeler yapmaktan bahsetmiyoruz. Her zaman enerjiye sahip olan insanların en önemli sırlarından biri, ne zaman maksimum kapasiteye ulaştıklarını ve hayatlarını hangi noktada basitleştireceklerini iyi bilmeleridir. Bu, programınızın kapasitenizi aştığını fark ettiğinizde bazen sosyalleşme tekliflerini geri çevirmek, iş - özel hayat dengesini sağlamaya çalışmak ve bunun için gerektiğinde yardım almaktan çekinmemek veya bir öğleden sonra veya bütün bir hafta sonu için sosyal medyadan uzaklaşmak anlamına gelebilir. Kapasiteniz dolduğunda hayır demeyi bilin. Böylece sürdürülebilir bir enerjiniz olur.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.