Pazartesi, Nisan 22, 2019
Olumsuz Düşüncelerden Nasıl Kurtulursunuz?

Olumsuz Düşüncelerden Nasıl Kurtulursunuz?

Admin
Temmuz 03, 2017

Negatif düşünceler insana güç vermediği sürece insanın üzerinde de bir güç sahibi asla olamazlar. Bir insan depresyondayken olumsuz düşüncelere kendini daha kolay bir şekilde kaptıracaktır. Bu yüzden de hiçbir zaman içerinizde olumsuz düşüncelere yer vermemeniz gerekiyor.  Eğer hayatınızda kafanızda olumsuz giden bir takım düşünceler varsa o zaman onları basit birkaç adımla yok edebilirsiniz.

Hızlı Tepki Vermek Yerine Sabırlı Olun

Sabır her şeyin başıdır. Bu nedenle de sizi etkileyecek olan düşüncelere izin vermemelisiniz. Duygularınız sizi ele geçirirse o zaman kendinizi daha da perişan edersiniz. Olumsuz düşünceler her zaman geçicidir. Eğer ki siz onların varlıklarına tepki göstermezseniz o zaman başınızdan atmanız daha da kolay olacaktır

Dikkat Çekme Pratiği

Fikrinizde sadece olumsuz olan duygulara yer vermeyin bu nedenle de etrafınızda yaşananlara dikkat kesilmeniz gerekir. Kötü bir düşünce aklınıza geldiğinde onu mutlaka başka bir yöne doğru çevirmeniz gerekiyor. Mutlu bir yaşantının anahtarında dikkat çekme pratiği yatar. Bunu hayatınızın çeşitli dönemlerinde değerlendirmek ve uygulamak durumundasınız.

Hipotetiklerden Kurtulun

Hayali düşünceler pek çok insanın başındaki bir durumdur. Bazen hayal kurmak hedefe ulaşma noktasında faydalı olabilir. Lakin hayallerinizin içerisinde kayboluyor olmak sizi her zaman karamsarlığa götürecektir.

Düşünmeyi Bırakın.

Dikkatli olmak yardımcı olur, ancak aşırı analitik olmak değildir. Yine, olumsuz düşünceleri tekrarlamak kolaydır, ancak bizim için özellikle yararlı değildir. İnsanlar bir durumu panik ve öfke haline getirebilirler. Sadece bir düşünce üzerinde. Vay. O halde çok fazla düşünmeyi bırakmayı deneyin. Sadece olumsuz düşünceleri cesaretlendirir.

Düşüncelerinizi İzleyin

Bir kaynaktan koymanın yolu, zihninizin arkasında oturup sadece olumsuz düşünceleri izlemek gibidir. Başka birisi, kasaba şerifi sakince büyük bir kanun kaçağı izlediğini şehir dışına çıktığını söylüyor. Şerif dışında sen ve yasadışı düşünce olumsuzdur. Bununla birlikte, en iyi hayal edebiliyorsunuz, bu düşüncelerin aklınızdan geçip gelmesine izin verin. Dikkat çekme ile eşleştirilmiş bu özellikle yararlıdır.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.