Oruçluyken Halsizlik Nasıl Önlenir?

Oruçluyken Halsizlik Nasıl Önlenir?

Admin
Mayıs 20, 2017
35

Oruçluyken halsizlik durumu yaşayanlardansanız o zaman sizlere bu makalemizde bu durumdan kurtulmanız adına önemli bilgiler paylaşacağız. Oruçluyken kadın olsun erkek olsun baş ağrısı ve uykusuzluk şikâyetiyle çok karşı karşıya kalacaktır. Bu durumun neticesi olan halsizlikte kaçınılmaz bir durumdur.  Aşağıda paylaşacağımız bilgiler kadindio.com sitesinin sizlere halsizlikten kurtulmanız adına hazırlamış olduğu önemli birkaç bilgi mevcuttur.

İftardan sahura kadar su için

Suyun insan hayatı mevzubahis olduğunda tartışılmaz bir görevi vardır. Susuzluk çeken insanda ilk göze çarpan belirti sinir ve gerginlik halidir. Dolayısıyla bir bardak suyun bile önemi büyüktür. Bir insanın günlük 3 litre civarında su içmesi gerektiğini düşünürseniz gün boyunca oruçlu olmanız sizin bu konuda eksik kalmanıza neden olacaktır. Bu nedenle de orucunuzu açtıktan sonra sahura kadar su içmeye ve vücudunuzun ihtiyacı olan suyu karşılamaya özen göstermelisiniz. Bunu 20 dakika aralıklarla yaptığınız da istediğiniz sonucu da rahatlıkla alırsınız.

İftardan sonra ara öğün yapın

İftar oldukça önemlidir. çünkü gün boyunca acıktınız ve bir şekilde ezan okunduğu andan itibaren yemeklere saldırmaya başlarsınız dolayısıyla burada mideye büyük bir yük düştüğü içinde mide sürekli olarak çalışacak. Midenin çalışma görevi devam ettiği sürece de tüm vücut fonksiyonları buna eşlik edecektir. Dolayısıyla vücudun dinlenmeye geçmesi gereken bir zaman diliminde halen çalıştığı içinde insan ister istemez yorgunluk ve de halsizlikle karşı karşıya kalacaktır.

Evde kefir nasıl yapılır? başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Sahurda tarçınlı Türk kahvesi için

Belki bunu hiçbir yerde duymadınız ancak türk kahvesinin faydası çok fazladır. İftardan sonra kan şekerinizin hızlı bir şekilde düzene girmesi ve daha canlı ve enerjik olabilmeniz için tarçın ve Türk kahvesi tüketmelisiniz. Hatta sahurda içtiğinizde gün boyunca sizi halsizlikten kurtaracaktır.

Yorumlar

Hemen Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.