Perşembe, Mart 21, 2019
Ramazan’da Kilo Almamak İçin Öneriler

Ramazan’da Kilo Almamak İçin Öneriler

Admin
Mayıs 23, 2017
14

Ramazan ayında 17 saatli uzun bir oruç tutma süresi var dolayısıyla bu süreyi en iyi şekilde atlatmanız gerekiyor. Bunun için kadindio.com olarak sizlere iftarda çok yiyerek kilo almanızı önleyecek olan öneriler sunmak istedik.

Geçtiğimiz birkaç yılda olduğu gibi bu senede ramazan ayı yazın tam ortasına denk geliyor dolayısıyla sıcak ve uzun günler sizi bekliyor. Bu dönemde uzun süren açlık aynı zamanda metabolizmanızın da hızını düşürecektir. Bu duruma iftar saatlerinin de geç olduğunu eklerseniz o zaman kilo almanızın önünde hiçbir neden olmadığını da görürsünüz.  Peki bu durumda ne yapmanız gerekiyor.  

Bu dönemde önemli olan konu sık ve de az yeme duygunuzun daha da fazla uyarılması gerekiyor bu yüzden de önerilerimiz altın değerindedir.

Kilo Almamak İçin Öneriler

Öncelikli olarak yediklerinizi tam olarak çiğnemeniz gerekiyor. Bu nedenle de daha erken bir şekilde tokluk hissedecek ve az yemek yemiş olursunuz.

Ramazan ayında su alımı çok önemlidir. Bunun bir de yaz aylarında olduğunu düşündüğünüzde vücudunuz gün boyunca susuz kalacaktır. Bir insanın günlük su içme miktarı bellidir. Dolayısıyla iftarla sahur arasında ihtiyacınız olan suyu mutlaka tüketmeniz gerekiyor. Su aynı zamanda hazmınızı kolaylaştıracaktır. Eğer ki çok su içmekten hoşlanmıyorsanız o zaman ıhlamur, rezene, papatya gibi çayları şekersiz tüketebilirsiniz.

Tatlı tercih edebilirsiniz ancak 3 dilim baklavanın 430 kalori olduğunu düşünecek olursanız bunun yerine 2 avuç kiraz tükettiğinize 56 kalori alırsınız. Ramazan ayı ve yaz mevsimi boyunca meyve tüketiminizi artırabilirsiniz. Üstelik size vitamin desteği de sağlamış olacaktır.

İftar menüsünü zengin yapmışsanız o zaman tatlıyı 2 saat sonrasında tercih edebilirsiniz.

İftar menünüzde mutlaka salataya yer vermelisiniz. Salatanın tok tutan bir etkisi vardır bu nedenle de daha az tüketmenizi sağlayacaktır.  

Yorumlar

Hemen Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.