Saç uzatmak için hızlı ve kolay öneriler

Saç uzatmak için hızlı ve kolay öneriler

Admin
Nisan 21, 2017

Daha fazla su için

Yeterince su içmek saçı parlak, sağlıklı ve uzayabilir hale getirmek için önemlidir. Susuzluk saçlarınızı da etkiler, mat görünen, kırılmış, kuru saçlara yol açar. Günde sekiz bardak su için ve mümkünse şekerli ve kafeinli içecekleri azaltın. Yeterli su içmek saçınızı doğrudan daha hızlı uzatmasa da daha sağlıklı bir saça kavuşacaksınız.

Uykunuzu aldığınızdan emin olun

Günde sekiz saat uyumaya dikkat etin. Yeterince uyumayan kişilerde vücut saçı besleyecek ve uzamasını sağlayacak enerjiyi üretemez. Saç en çok uyku sırasında uzar. Eğer saçınız uzamıyorsa ya da çok yavaş uzuyorsa uyku saatlerinizi gözden geçirin.

Egzersiz yapın

Düzenli egzersiz vücutta kan dolaşımını hızlandırır ve geliştirir, bu saçlı deriyi de olumlu etkiler. Artan kan akışı saç foliküllerine daha fazla besin sağlar. Egzersiz kadar etkili sonuçlar vermese de, kan dolaşımını masajla da canlandırabilirsiniz.

Doğal bakım uygulamaları

Cerrahi ya da kimyasal ilaçlar kullanmadan saç uzamasını hızlandırmak mümkündür. Protein bakımından yüksek sağlıklı bir diyet kan akışını ve saç foliküllerine giden besini artırır ve saçı uzatır. Bazı bitkiler ve mutfağınızda bulunan basit malzemeler de saç uzatmakta etkilidir. Bunlar arasında hint yağı, hindistan cevizi yağı, Amla yağı, zeytinyağı ve elma sirkesi sayılabilir. Bu malzemeleri saçlı derinize masajla yedirebilirsiniz. Ayrıca taze soğan suyu da saç için faydalıdır. Ispanak, alfalfa, marul ve havuç da saç için faydalı besinler arasındadır. Bunları yiyerek ya da suyunu sıkıp içerek tüketebilirsiniz.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.