Sağlık

Zor Uyananlar için 5 Önemli Tavsiye

BBir insanın hayatını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için düzenli ve de sağlıklı bir uykuya ihtiyacı vardır. Bunun içinde hayatında bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekir.

HABERİ OKU

Aşırı Terlemelere Nedenlerİ ve Çözümleri

PPsikolojik ve sağlık olarak karşımıza çıkan aşırı terleme çözümleri sizlerle.

HABERİ OKU

Sivilceler Neden Oluşur

EErkek ya da kadın gibi bir ayrımı asla yoktur bu nedenle her yaşta görülebilmektedir. Toplumun geneline bakarsanız % 80’lik bir kısmın sivilceden rahatsız olduğunu söyleyebiliriz.

HABERİ OKU

Göğüs Sarkmasına Karşı Öneriler

BBiz kadınların en fazla önem verdiği konulardan birisi de göğüslerimizdeki zamansız yaşadığımız sarkmalardır. Bu nedenle de sarkmaların önüne ne kadar erken geçersek bu bizi fiziksel ve de ruhsal anlamda o kadar olumlu etkileyecektir.

HABERİ OKU

Detoks Nasıl Yapılır?

DDetoks metabolizma hızlandırma ve ödem atmada önemli bir uygulama. Peki nasıl yapılır?

HABERİ OKU

Boğaz Ağrısına İyi Gelecek Çözüm Önerisi

BBirçok kişi boğaz ağrısı söz konusu olduğunda bunu ayakta atlatmaya çalışır ancak bunda da bazıları başarılı olurken bazıları uzun süre boyunca baş etmek durumunda kalır.

HABERİ OKU

Topuklu ayakkabı ağrı sorununa erken çözüm

AAyak sağlığı insanın sosyal hayatını düzenleyen önemli konulardan biridir.

HABERİ OKU

Yeni göğüs kanseri ilacı hayatta kalma şansını arttırıyor

YYeni kanser ilacı ölümcül ve tekrarlayan göğüs kanserini yavaşlatabiliyor. Hastalara zaman kazandırabilecek bu ilaç göğüs kanserinde yeni umut oldu.

HABERİ OKU

Sıcağı yenin! Vücudunuzu serin tutma yöntemleri

BBu akıllıca ve düşük maliyetli önlemler sizi sıcak yaz günlerinde serinletecek.

HABERİ OKU

Kadınlarda Kalp Sağlığı

DDünyanın neresine giderseniz gidin. İster gelişmiş bir ülke olsun isterse olmasın kalp hatalıkları kadınlarda birinci sıradaki ölüm nedenleri arasında gösterilmektedir

HABERİ OKU

Polikistik over sendromunun 8 sessiz belirtisi

PPolikistik over sendromunun altında yatan hormon dengesizliği kadınlara zarar veriyor.

HABERİ OKU

Baş ağrısına karşı 7 doğal reçete

BBaş ağrısının altında dehidrasyon, uykusuzluk, magnezyum eksikliği gibi pek çok sebep olabilir. Baş ağrısı aniden bastırdığında elinizin altında pratik ve doğal çözümler bulunması iyi olacaktır. Sizler için hazırlaması ve kullanımı kolay 7 doğal reçeteyi biraraya getirdik.

HABERİ OKU

Soğuk duş sağlığa faydalı

BBazı insanlar suyun sıcağından yandıklarını hissetmedikçe rahat etmezler ancak sağlık için soğuk su daha yararlı olabilir. Özellikle sıcak yaz günlerinde soğuk bir duşun ne kadar canlandırıcı olabileceğini pek çok kez deneyimlemişsinizdir. Bazıları bunun her mevsimde yararlı olduğunu söylüyor.

HABERİ OKU

Küçük evinizi nasıl spor salonuna dönüştürürsünüz?

EEgzersizlerinizi evde yapmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz ancak bazı küçük apartman daireleri bunun için çok uygun olmayabilir. Küçük bir alanda yaşıyorsanız bu alanı daha egzersiz dostu hale getirmek, günlük egzersizlerinizi yapabileceğiniz bir köşe oluşturmak için bazı şeyler yapabilirsiniz.

HABERİ OKU

Muzun Faydaları Nelerdir?

MMuzun insanı rahatlatan ve mutlu eden bir etkisi vardır. Buna sebep ise muz tüketildiğinde vücudun mutluluk hormonu olan triptofan adında bir proteinin salgılanmasına neden olur bu sayede kişi kendini daha mutlu hissedecektir.

HABERİ OKU