Sağlıklı Saçlar için Küçük ve Basit Bilgiler

Sağlıklı Saçlar için Küçük ve Basit Bilgiler

Admin
Nisan 28, 2017

Sağlıklı saçlara sahip olmayı hepimiz isteriz, saçlarımız parlasın ve sağlıklı ışıldaması için bir çok kozmetik ürün ve bakım ürünü kullanırız. Çabalarımıza sonucunda bazen işler yolunda gitmeyebilir, Belki de bizim doğrularımız yanlış olabilir. Faydalı olabilecek küçük bilgiler sizlerin saçlarınızın zamanla sağlığına kavuşmasına yardımcı olabilir.

 

Havlu seçimi ve kullanımı :

Binlerce saç teli bir araya geldiğinde kalın bir görünüme sahip olsa da her saç bakım gerektiren incelik ve narinliktedir. Özen gösterdiğimiz ve öncelik verdiğimiz fiziki özelliklerimizin başında gelen saçlarımıza hassas davranmalıyız. Günün yorguluğunu ve stresini atmak için aldığımız duş bizleri zinde tutacağı gibi vucüt sağlığımız içinde önem taşımaktadır. Duş sonrasında  saç kurulaması için kullanılan havluların yumuşak dokulu olmasına saçlarımız yıpranmayı en aza indirgiyecektir. Pamuk ve yumuşak dokulu havlu ile masaj yapar gibi yavaş, yumuşak ve sakin dokunuşlar saçların narinliğine zarar vermeyeceği gibi kırılma ve kopma gibi durumları ortadan kaldırır.

 

Fön makinesinin doğru kullanımı :

Hasta olmamak, acil şekil vermek yada sizin kişisel isteğiniz olsun, kurutma aşamasında fön makinesini saçınıza çok yanaştırmayın. Ilık derece ayarla kullanımın yapılması gibi orta seviyede bir uzaklık mesafesinde saçınızı kurulamanız daha uygun olucaktır.

 

Saç için doğru zamanda tarama yapın :

Fönlenmiş saçın taranması kolay olmayacaktır. Saçın ıslaklık ve kuruma aşamasındaki geçişden yaşadığı şok güçsüz ve narinliğe sebebiyet verir. Kuru olan fönlü saç kopmaya ve kırılmaya maruz kalan saç olabilmektedir. Duş işleminin gerçekleşmesi ardından havlu ile kuruyup ıslaklığını azaltmalı ve nemli haliyle taranması önerilir.

 

Yoğun bir dokunma yapmayın: 

Sürekli saçlarla oynanması kıl kökü gibi tüm saç yapısına etki edebilmektedir. Elle yapılan temas saçın yağlanma seviyesini arttıracaktır.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.